۲۲ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۲۷
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 83711515
۰ نفر

برچسب‌ها

روسیه خواستار برگزاری نشست فنی اوپک پلاس از راه دور شد

مسکو - ایرنا - وزیر انرژی روسیه اعلام کرد که نشست کمیته فنی اوپک پلاس بهتر است باتوجه به شرایط فعلی (گسترش ویروس کرونا) به صورت از راه دور برگزار شود.

الکساندر نوواک روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران بدون ذکر علت این پیشنهاد خود گفت:  به احتمال زیاد نشست کمیته فنی اوپک پلاس باید به صورت کنفرانس از راه دور  برگزار شود. در شرایط کنونی این گونه برگزاری نشست معقولانه است.

وزیر انرژی روسیه از تایید تاریخ برگزاری نشست کمیته فنی اوپک پلاس که قبلا ۱۸ ماه مارس اعلام شده بود خودداری کرد.

وی گفت: باید ببینیم به صورت رسمی پیشنهاد برای شرکت در این نشست را دریافت می کنیم.

پیشتر وزیر انرژی روسیه اعلام کرده بود که نشست کمیته مشترک فنی اوپک پلاس ۱۸ مارس (۲۸ اسفند) برگزار می‌شود و کمیته نظارتی وزیران هم همانند گذشته برگزار خواهد شد.

  نوواک گفته بود که کشورهای اوپک پلاس اوضاع را زیر نظر خواهند داشت و فرمت کمیته نظارت در سطح وزیران حفظ خواهد شد. 

وی افزود: بر اساس اساسنامه ما باید با یکدیگر دیدار کنیم و نشست هایی را برای نظارت و ارزیابی اوضاع بازار و موضوعات دیگر برگزار کنیم.

توافق نفتی میان اوپک و روسیه روز جمعه پس از مخالفت مسکو با کاهش تولید بیشتر به دلیل شیوع کرونا پس از سه سال پایان یافت.پس از آن عربستان سعودی اعلام کرد که تولید نفت خود را تا ۱۳ میلیون بشکه افزایش خواهد داد.

این مساله باعث سقوط بهای نفت در روزهای اخیر تا سطح ۳۲-۳۵ دلار برای هر بشکه در بازار جهانی نفت شده است.

نخست وزیر روسیه امروز اعلام کرد که مسکو خواستار تمدید توافق اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت تا پایان سال ۲۰۲۰ یا پایان سه ماهه دوم سال جاری است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha