خدمات‌رسانی اتوبوس‌های شهری شیراز محدود می‌شود

شیراز-ایرنا-رییس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز،گفت: خدمات رسانی اتوبوس‌های شهری شیراز از عصر امروز پنجشنبه ۲۲ اسفندماه ۹۸ به دلیل پیشگیری از شیوع بیماری کرونا محدود خواهد شد.

مسعود حسن‌شاهی روز پنج‌شنبه در جمع خبرنگاران افزود: طبق برنامه ریزی انجام شده ناوگان اتوبوسرانی امروز ۲۲ اسفندماه تا ساعت ۱۴ خدمت رسانی می کند و جمعه ۲۳ اسفندماه نیز تعطیل خواهد بود.

وی ادامه داد: از روز شنبه ۲۴ اسفندماه نیز ناوگان اتوبوس درون شهری شیراز به صورت پاره وقت از ساعت ۸ صبح تا ساعت ۱۴ به شهروندان خدمت رسانی می کند.این اقدام در راستای حفظ سلامت شهروندان و جلوگیری از گسترش بیماری کرونا انجام می گیرد.

وی با بیان اینکه خدمات رسانی ناوگان اتوبوسرانی در صورت تصویب شورای اسلامی شهر شیراز از سه شنبه هفته آینده تعطیل خواهد شد،گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و کاهش تردد ها هم اکنون روزانه ۶۵ درصد از میزان مسافرین این ناوگان کاهش یافته است.

رییس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز در پایان گفت: پس از پایان گسترش ویروس کرونا، ناوگان حمل و نقل عمومی همچون گذشته به شهروندان خدمت رسانی خواهد کرد.

شمار فوت شدگان ناشی از کرونا در فارس تاکنون ۶ نفر اعلام شده است.از ۶ نفر فرد مبتلای جان باخته، دو نفر مبتلا به بیماری قلبی و عروقی و ۴ نفر دیگر مبتلا به بیماری دیابت بوده اند. شمار مبتلایان کرونا در استان فارس تا روز چهارشنبه ۱۷۰ نفر اعلام شده است.

۶۰ درصد مبتلایان در استان فارس مرد و ۴۰ درصد زن بوده اند.بیشترین  موارد ابتلا در فارس، در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال و پس از آن در گروه سنی ۵۰ سال و بالاتر قرار دارند.

علاوه  بر شیراز، در شهرستان های فسا، نی ریز، اقلید، خرم بید، استهبان، داراب، ارسنجان، لارستان، کازرون، آباده ، مرودشت، قیروکارزین، فیروزآباد، جهرم، گراش، بوانات، زرقان، سرچهان و کوار بیماران مبتلای به کرونا شناسایی شده است.

اخبار مرتبط