رییس مجلس از تعامل اصناف قم برای مقابله با کرونا تقدیر کرد

قم - ایرنا - رییس مجلس شورای اسلامی در تماس تلفنی با حسن احمدلو ، رییس اتاق اصناف قم ضمن اینکه در جریان آخرین اقدامات و فعالیت های مجموعه اتاق اصناف قم در مقابله با ویروس کرونا قرار گرفت، از تعامل و همراهی اصناف در این خصوص تقدیر کرد.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی اتاق اصناف قم، علی لاریجانی در این تماس تلفنی ، ضمن شنیدن گزارش اقدامات مجموعه اتاق اصناف قم در مقابله با ویروس کرونا از تلاش مجموعه اتاق اصناف قم و اتحادیه های صنفی تحت پوشش و همچنین کسبه و بازاریان در این خصوص و همچنین تعامل اصناف و فعالان اقتصادی با مجمع خیرین تقدیر و تشکر کرد.

بر اساس این گزارش: همچنین رییس مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح برخی از اقدامات مجلس و دولت برای صنوف و رونق کسب و کار در شرایط کنونی، قول مساعد برای پیگیری مطالبات و خواسته های کسبه و بازاریان قم را داد.

رییس اتاق اصناف قم نیز گفت: مطرح شدن پدیده ویروس کرونا آن هم در روزهای پایان سال که اصناف امید به افزایش حجم فروش و تجارت را داشتند رکود حاکم بر بازار را در استان تشدید کرده‌است.

حسن احمدلو بیان داشت: نگرانی جدی کنونی در ارتباط با تبعات اقتصادی بروز بحران کرونا برای صنوف این است که فعالان بازار که در هر شرایطی مجبور به صرف هزینه های ثابتی مانند حقوق کارگران، اجاره مغازه، هزینه بیمه، آب، برق و گاز هستند لاجرم به خاطر کاهش درآمد قادر نباشند حتی از پس چنین هزینه هایی برآیند و بهای آن را پرداخت کنند.

رییس اتاق اصناف مرکز قم ضمن ارائه گزارشی از اقدامات اتاق اصناف قم در خصوص مقابله با ویروس کرونا تصریح کرد: هرچند وضعیت بازار در مورد فروش کالاهای بهداشتی و اقلامی همچون ماسک، مواد ضدعفونی و شوینده های مورد نیاز برای اقدامات پیشگیرانه از بیماری، وضعیت بهتری نسبت به گذشته پیدا کرده اما سایر صنوف فعال در سطح کل بازار قم وضعیت مناسبی در امر فروش و تجارت کالا و خدمات ندارند.

وی اضافه کرد: مدیریت صحیح این وضعیت تحمیلی بر بازار، تعامل و همکاری و همراهی سازمان هایی همچون تامین اجتماعی، شرکت های آب، برق، گاز، امور اقتصادی و دارایی و نیز امور مالیاتی می تواند کمک شایانی به اصناف در این شرایط نماید.

احمدلو در پایان از تلاش های رییس مجلس شورای اسلامی به منظور جذب اعتبارات استانی به خصوص جذب ۱۶۰ میلیارد تومان برای مقابله با ویروس کرونا به نمایندگی از اصناف و بازاریان تقدیر و تشکر کرد.

قدردانی لاریجانی از کارکنان بخش درمانی قم 

به گزارش روابط عمومی استانداری قم هم امروز گزارش داد که  لاریجانی ضمن دریافت آمار، اطلاعات و گزارشات اقدامات درمانی و روند شیوع بیماری ویروس کرونا، از زحمات استاندار قم، مجموعه مدیریتی‌ استان و به ویژه کادر پزشکی و پرستاری استان قدردانی و ابراز امیدواری کرد با اقدامات صورت گرفته از روند شیوع بیماری جلوگیری شود و درمان بیماران با سرعت بیشتری صورت گیرد .

 بهرام سرمست استاندار قم هم ضمن تشکر از اقدامات و تلاش‌های مکرر رییس مجلس شورای اسلامی و نماینده  مردم قم از پیگیری ویژه ایشان در ابلاغ اعتبار یکهزار و ۶۰۰ میلیار ریالی به استان تقدیر کرد.

به دنبال درخواست استاندار محترم قم و پیگیری رییس مجلس شورای اسلامی ۶۰۰ میلیارد ریال برای راه اندازی بیمارستان امیرالمومنین(ع) ویکهزار میلیارد ریال برای تامین تجهیزات پزشکی و تادیه مطالبات کادر درمانی استان قم اختصاص یافت.

۳۴هزار و ۶۸۰ واحد صنفی مجوز داردر استان قم فعال است

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت روز گذشته اعلام کرد: تاکنون ۹ هزار نفر در کشور به‌طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، ۳۵۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌اند و ۲۹۵۹ نفر بهبودیافته و ترخیص شده‌اند.

برای مقابله با ویروس کرونا، مردم باید مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی را جدی بگیرند؛ استفاده از ماسک، پرهیز از روبوسی و دست دادن و سایر مواردی که در این خصوص توصیه‌شده، بیش‌ازپیش مورد تاکید کارشناسان است.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی (پیام‌رسان‌های ایتا و تلگرام) و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha