بیش‌از یک تن انواع موادمخدر در سرباز کشف شد

زاهدان- ایرنا- جانشین انتظامی سیستان و بلوچستان از کشف یک تن و ۶۷ کیلوگرم انواع مواد مخدر در درگیری مسلحانه پلیس با قاچاقچیان در شهرستان سرباز خبر داد.

سردار احمد طاهری روز پنجشنبه در این‌باره اظهار داشت: با کسب خبری مبنی بر جابه جایی محموله سنگین موادمخدر توسط اعضای یک باند حرفه‌ای از مناطق مرزی شرق کشور به حوزه استحفاظی سرباز، موضوع به طور ویژه در دستور کار پلیس این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران انتظامی سرباز با پشتیبانی اطلاعاتی پلیس مبارزه با موادمخدر استان در قالب چند تیم عملیاتی با رصد منطقه و انجام یک سری اقدامات تخصصی شب گذشته قاچاقچیان را که با ۲ دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ در حوالی یکی از روستاهای شهرستان در حال جابه جایی محموله سنگین موادمخدر بودند شناسایی و تحت نظر قرار دادند.

جانشین انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: سوداگران مرگ که با ورود به منطقه کمین خود را در چنگال قانون دیدند با تیراندازی به سمت ماموران انتظامی قصد فرار از محل را داشتند.

وی ادامه داد: پس از ساعتی درگیری مسلحانه سرانجام بر اثر آتش پر حجم تکاوران پلیس، اعضای این باند مسلح قاچاق مواد افیونی عرصه را برخود تنگ دیده و با رها کردن خودروها و استفاده از تاریکی شب به سمت بیابان‌های اطراف متواری شدند.

سردار طاهری بیان کرد: در این عملیات، در بازرسی از خودروهای به جامانده از قاچاقچیان یک تن و ۶۷ کیلو و ۲۰۰گرم مواد افیونی شامل ۸۴۶ کیلو و ۵۰۰گرم تریاک،۲۱۵ کیلو و ۷۰۰ گرم حشیش و ۵ کیلوگرم مخدر شیشه به همراه تعدادی سلاح و مهمات کشف شد.

وی با اشاره به ادامه تحقیقات پلیس برای شناسایی و دستگیری اعضای این باند مسلح قاچاق موادمخدر، خاطر نشان کرد: کارکنان نیروی انتظامی با هوشیاری کامل در گلوگاه‌ها و ورودی‌های قاچاق حضور فعال دارند و در راه مبارزه با قاچاق موادمخدر به عنوان بلای خانمان سوز، از هیچ گونه تلاشی فروگذار نخواهند بود.

به گزارش ایرنا راسک مرکز شهرستان سرباز از توابع سیستان و بلوچستان در فاصله حدود ۵۰۰ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =