روستای زرشک قزوین از داشتن حداقل امکانات زیرساختی محروم است

قزوین - ایرنا - نایب رییس شورای اسلامی شهرستان قزوین گفت: روستای نمونه گردشگری زرشک در شهرستان قزوین با وجود جاذبه‌های طبیعی از داشتن حدالقل امکانات زیرساختی در حوزه نظارت بر آب شرب و مراکز اقامتی محروم است.

محمدعلی خلیلی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اینکه آب شرب روستای زرشک از چشمه‌ها و قنوات اطراف آن تامین می‌شود، ورود برخی ساخت و سازها و ویلاسازی‌ها در این محدوده نیازمند نظارت و کنترل بیشتری در حوزه تاسیسات آبی است.

وی با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب استان قزوین به منظور جلوگیری از هرگونه آلودگی آب شرب باید در این روستا چاره‌اندیشی کند، گفت: هرگونه فعالیت ساخت  و ساز در این روستا می‌تواند روی کیفیت آب شرب این روستا اثرات منفی برجا بگذارد و اکنون مطالبه اصلی مردم در این روستا رسیدگی هرچه سریع تر به این مسئله است.

خلیلی سپس به مشکل نبود مراکز اقامتی در این روستا اشاره کرد و گفت: با اینکه روستای زرشک همواره به عنوان مقصد اصلی گردشگران به شمار می‌رود، اما از داشتن کمترین مراکز اقامتی و زیرساختی محروم است و همین مسئله سبب شده تا ظرفیت‌های گردشگری این روستا مغفول بماند.

رییس شورای اسلامی روستای زرشک تصریح کرد: در این روستا ۲ دریاچه به نام‌های زرشک و دریابک و همچنین یک دامنه برفی وجود دارد که اگر مسؤولان حوزه میراث فرهنگی در این رابطه همکاری کنند، قطعا می‌توان از این منطقه به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری مهم در کشور بهره‌برداری کرد.

خلیلی به وضعیت سرمایه‌گذاری در این روستا پرداخت و گفت: مسؤولان حوزه سرمایه‌گذاری باید با هدایت سرمایه‌گذاران در این روستا، به شکوفایی هرچه بیشتر روستا کمک کنند.

تخصیص ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار برای تاسیسات آبی زرشک

بهروز نقدی بازنشین مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان قزوین در خصوص مطالبه آب شرب در این روستا به خبرنگار ایرنا گفت: از ۱۶ سال پیش تاکنون شرکت آب و فاضلاب شهرستان قزوین همواره در تلاش بوده برای این روستا اقدامات ویژه انجام دهد، اما خود روستاییان چندان همکاری نمی‌کردند.

وی افزود: هم اکنون ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار برای تاسیسات آبی این روستا تخصیص داده شده و شرکت آب و فاضلاب نیز آماده است تا هرگونه اقدام لازم در این روستا را انجام دهد.

روستای زرشک از توابع شهرستان قزوین دارای ۴۰ تا ۵۰ خانوار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =