آتش‌بازی اتلتیکو در «آنفیلد»؛ وداع لیورپول از لیگ قهرمانان

تهران- ایرنا- تیم فوتبال لیورپول بار دیگر از اشتباهات دروازه‌بان خود در لیگ قهرمانان اروپا ضربه خورد تا با قبول شکست برابر اتلتیکومادرید، از دور مسابقات کنار برود.

چهارشنبه شب در ادامه دور برگشت مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا و در ورزشگاه «آنفیلد»، لیورپول انگلیس مدافع عنوان قهرمانی در حالی برابر اتلتیکومادرید اسپانیا قرار گرفت که دیدار رفت با برتری یک بر صفر اتلتیکو همراه شده بود. بازی برگشت در ۹۰ دقیقه با یک گل به سود لیورپول به اتمام رسید و کار به وقت‌های اضافه کشیده شد.

در وقت‌های اضافه همه چیز تغییر کرد و نماینده پرتلاش اسپانیا به برتری سه بر دو دست یافت تا اتلتیکو در مجموع با پیروزی چهار بر دو، راهی دور بعدی شده و قهرمانان فصل گذشته را حذف کند.

بازی مطابق انتظار با حملات لیورپول آغاز شد، اما اتلتیکو با دفاع منظم خود و همچنین ضد حملات خطرناک، کار را برای میزبان دشوار کرد.

اصرار لیورپول برای طراحی حملات از جناح راست در دقیقه ۴۲ نتیجه داد و ارسال «چمبرلین» را «واینالدوم» هافبک هلندی با ضربه سر تبدیل به گل کرد.

حمیلات لیورپول در نیمه دوم شدت بیشتری گرفت و این تیم در دقیقه ۶۶ فاصله‌ای با گل دوم نداشت که ضربه سر «رابرتسون» با بدشانسی به دیرک دروازه میهمان برخورد کرد.

در ادامه «یان اوبلاک» دروازه‌بان مطرح اتلتیکو با چند واکنش مناسب، اجازه نداد تا تیمش گل دیگری دریافت کند.

در دقیقه ۹۰ «سائول نیگوئز» هافبک میهمان با ضربه سر زیبا گلزنی کرد، اما این گل آفساید بود و مردود اعلام شد تا در نهایت کار به وقت‌های اضافه کشیده شود.

در دقیقه ۹۴ «روبرتو فیرمینو» از ارسال «واینالدم» بهره لازم را برد تا دومین گل سرخ‌ها را به نام خود بنویسد.

در دقیقه ۹۶ اشتباه «آدریان» دروازه‌بان دوم لیورپول در دفع توپ موجب شد تا بازیکنان میهمان خیلی سریع حمله‌ای را طراحی کرده و «مارکوس یورنته» با ضربه‌ای حساب شده، برای اتلتیکو گلزنی کرده و همه چیز را تغییر بدهد.

«آلیسون بکر» دروازه‌بان گران‌قیمت لیورپول به دلیل مصدومیت این دیدار را از دست داد تا بازهم دروازه‌بانان ذخیره این تیم، مشکل‌ساز شوند.

در دقیقه ۱۰۵ «آلوارو موراتا» که لحظاتی از حضورش در میدان می‌گذشت با حرکت انفرادی، توپ را به «یورنته» رساند و او با ضربه‌ای تماشایی، گل دوم خود و اتلتیکو را به‌ثمر رسانده و ورزشگاه «آنفیلد» را با شوک مواجه کرد.

در دقیقه ۱۲۰ «آلوارو موراتا» پس از همکاری با «یورنته»، گل سوم اتلتیکو را ثبت کرد تا شاگردان «دیگو سیمئونه» با بازگشتی خیره کننده در این دیدار، شکست دو بر صفر با با پیروزی سه بر دو عوض کنند.

اتلتیکو در حالی این دیدار را با پیروزی بزرگ به اتمام رساند که تعویض های سیمئونه و بازی فرستادن، یورنته و موراتا به طور کامل روند کار را تغییر داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =