۲۲ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱:۳۰
کد خبرنگار: 1195
کد خبر: 83710955
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کرونا فروشگاههای ایتالیا را تعطیل کرد

تهران- ایرنا- نخست‌وزیر ایتالیا پس از رشد ناگهانی در شمار مبتلایان به کرونا و فوتی‌های ناشی از این ویروس، دستور تعطیلی همه فروشگاه‌ها در این کشور به جز داروخانه‌ها و فروشگاه‌های مواد غذایی را داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، «جوزپه کونته» نخست‌وزیر ایتالیا اعلام کرد که همه فروشگاه‌ها، کافه‌ها و رستوران‌ها در این کشور به جز داروخانه‌ها و فروشگاه‌های مواد عذایی در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تعطیل خواهد شد.

کونته که در یک سخنرانی تلویزیونی سخن می‌گفت به مردم ایتالیا وعده داد که امید خود را از دست ندهند، چراکه با وجود آنکه اکنون آمارهای مربوط به کرونا افزایشی است، تا چند هفته دیگر از شیوع آن جلوگیری خواهد شد.

به گزارش شبکه اسکای‌نیوز، مقام‌های بهداشت ایتالیا اعلام کردند که در ۲۴ ساعت گذشته ۲ هزار و ۳۱۳ نفر به آمار مبتلایان به کرونا افزوده شده و مجموع مبتلایان به ۱۲ هزار و ۴۶۲ نفر رسیده است.

همچنین روز گذشته در این کشور ۱۹۶ نفر دیگر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشتند و شمار فوتی‌های ناشی از کرونا به ۸۲۷ نفر رسید.

پیشتر با دستور نخست وزیر ایتالیا همه مسابقات ورزشی در این کشور تعلیق شد.

بعد از ایتالیا، دیگر کشورهای اروپایی نیز با سرعت در حال ثبت مواردی از ابتلا به ویروس کرونا هستند؛ از جمله اسپانیا که بیشترین میزان تلفات را پس از ایتالیا به خود اختصاص داده‌ است. در این کشور تاکنون ۵۴ نفر جان باخته‌اند و ۲ هزار و ۲۶۲ نفر نیز به این ویروس مبتلا شده‌اند.   

فرانسه دیگر کشوری است که تعداد مبتلایان کرونا در آن بسرعت در حال افزایش است. بیش از ۲ هزار و ۲۸۱ نفر در این کشور به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند و ۴۸ نفر نیز جان باخته‌اند.  
آلمان با تعداد یکهزار و 908 مبتلا، سه فوتی ناشی از کرونا را ثبت کرده است.
در انگلیس از ۴۵۶ مبتلا به ویروس کرونا، تا کنون ۸ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس، جان خود را از دست داده اند. این در حالی است که در هلند از ۵۰۳ نفر مبتلا، ۵ تن فوت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha