امام جمعه کرمانشاه: همه ما باید به دستورات پزشکان عمل کنیم

کرمانشاه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: همه ما موظف و مکلف هستیم به توصیه ها و دستورات پزشکان و مسؤولان بهداشتی عمل کنیم.

آیت الله مصطفی علما روز چهارشنبه در پیامی به مردم استان کرمانشاه افزود: مردم بزرگ ایران همواره از این اتفاقات و امتحانات سربلند بیرون آمده است، زیرا رخدادهای بزرگی را پشت سر گذاشته است.

امام جمعه کرمانشاه اظهار داشت: مردم شریف استان باید گوش به فرمان مقامات و مسوولان بهداشت و درمان باشند، تا به لطف الهی از این موقعیت هم به سلامتی و تندرستی گذر کنیم.

آیت الله علما تاکید کرد: این که می بینم سخنرانی سالیانه مقام معظم رهبری در حرم رضوی لغو می شود، دلیل بر اهمیت دادن معظم له به امر بهداشت و سلامت مردم است.

وی تصریح کرد: در همین راستا برنامه های نماز جمعه با آن همه اهمیت ، ملغی می شود ، لذا مردم هم باید عنایت کنند و از حضور در تجمعاتی مثل مراسم پنجشنبه آخر سال پرهیز نمایند.

سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا کرمانشاه با بیان اینکه اکنون ۹۸ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند، گفت: تاکنون آزمایش‌ کرونا ۵۹ بیمار در استان مثبت اعلام شده که هفت نفر از آنان فوت کرده‌اند.

دکتر محمدابراهیم شکیبا روز چهارشنبه (۲۱ اسفند) در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون ۴۸۵ بیمار مشکوک به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری شدند که ۳۸۱ نفر از آنان ترخیص شده اند.

رییس مرکز بهداشت کرمانشاه عنوان کرد: تاکنون ۲۶ بیمار کرونایی در شهرستان کرمانشاه، ۶ بیمار در اسلام آبادغرب، هفت بیمار در سنقر، هشت بیمار در کنگاور، ۲ بیمار در هرسین، ۲ بیمار در صحنه، چهار بیمار گیلانغرب، ۲ بیمار در جوانرود، یک نفر در پاوه و یک نفر در سرپل ذهاب بستری هستند.