علت شیوع کرونا در ۵ شهرستان خراسان جنوبی انتقال محلی است

بیرجند - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان جنوبی به ۶۶ نفر رسید و علت شیوع کرونا در پنج شهرستان استان که بیشترین آمار درگیری را دارند از طریق انتقال محلی بوده است.

محمد دهقانی فیروزآبادی شامگاه چهارشنبه درباره آخرین وضعیت کرونا در خراسان جنوبی تا ساعت ۲۰ امروز بیست و یکم اسفند افزود: آمار مبتلایان به ویروس کرونا تا ساعت ۲۰ امروز در خراسان جنوبی ۶۶ نفر است.

وی بیان کرد: تاکنون ۲۳۱ پاسخ نمونه تست کرونا دریافت شده که ۱۶۵ مورد منفی و ۶۶ مورد مثبت اعلام شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند درباره نمونه‌های مثبت به تفکیک شهرستان گفت: از مجموع ۶۶ مورد مثبت تاکنون ۲۵ مورد از شهرستان بیرجند، ۱۲ مورد شهرستان قاینات، ۱۱ مورد شهرستان زیرکوه، ۵ مورد شهرستان فردوس، ۱۰ مورد شهرستان طبس، یک مورد شهرستان درمیان، یک مورد شهرستان بشرویه و یک مورد از شهرستان سرایان بوده است.

وی افزود: از این تعداد ۲۶ بیمار ترخیص شده‌اند و خارج بیمارستان دوره نقاهت خود را می‌گذرانند و ۳۶ نفر همچنان در بیمارستان‌ها بستری هستند و دوره درمان را طی می‌کنند.

دهقانی تصریح کرد: تعداد فوتی‌های کرونا در استان خراسان جنوبی همان چهار نفر است و تاکنون افزایش نداشته است.

تعداد مبتلایان به کرونا تا دیروز (سه‌شنبه) در استان خراسان جنوبی ۵۱ نفر بود.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ظهر امروز (چهارشنبه) تعداد موارد جدید بیماران کووید ۱۹ را به تفکیک استان‌ها اعلام کرد که برای خراسان جنوبی ۱۵ نفر عنوان شد.

کیانوش جهانپور گفت: تاکنون ۹ هزار نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، ۳۵۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌اند و ۲ هزار و ۹۵۹ نفر بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

همچنین اولین موارد مثبت کرونا در شهرستان‌های درمیان و بشرویه امروز اعلام شد و تاکنون ۸ شهرستان از ۱۱ شهرستان استان خراسان جنوبی درگیر با کرونا شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =