۵۱ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی مربوط به ارومیه است

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی گفت: ۵۱ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در استان مربوط به شهروندان ارومیه‌ای بوده که نشان‌دهنده سهم بیش از ۴۰ درصدی مرکز استان در این خصوص است.

جواد آقازاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: البته از این تعداد، ۲ نفر بیماران اعزامی از دیگر شهرهای آذربایجان‌غربی بوده‌اند.

وی اضافه کرد: علاوه بر آن، ۱۴ نفر در بوکان به این بیماری مبتلا شده‌اند که نشان‌دهنده روند افزایشی در این شهر جنوبی استان است.

وی بیان کرد: همچنین تاکنون ۱۲ فرد مبتلا به کرونا در هرکدام از شهرهای خوی و شاهین‌دژ وجود دارد که به‌ویژه در شهر شاهین‌دژ، قابل توجه است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی ادامه داد: همچنین ۹ نفر در میاندوآّب، پنج نفر در تکاب، چهار نفر در سلماس، سه نفر در مهاباد، ۲ نفر در  چایپاره و یک نفر در هرکدام از شهرهای اشنویه و سردشت به کرونا مبتلا شده‌اند.

آقازاده از ترخیص ۳۸ نفر بیمار مبتلا به کرونا از مراکز درمانی آذربایجان‌غربی خبر داد و گفت: این افراد با نظارت مستمر نظام بهداشتی در منزل تحت قرنطینه هستند.

وی افزود: پیش‌بینی می‌کنیم که هفته آینده نیز روند افزایشی ادامه یابد و در صورت رعایت‌نکردن مردم، این روند همچنان پابرجاست.

به گزارش ایرنا، ۱۱۹ نفر در آذربایجان‌غربی به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha