مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌غربی به ۱۱۹ نفر رسید

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی گفت: ۱۱۹ بیمار مبتلا به کرونا در استان شناسایی شده‌اند که از این تعداد چهار نفر فوت کرده‌اند.

دکتر جواد آقازاده روز چهارشنبه در جلسه ستاد استانی مبارزه با بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی افزود: تاکنون نمونه آزمایشگاهی ۵۱۰ نفر مشکوک به بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی دریافت شده که از این تعداد، نتیجه ۱۱۹ نفر مثبت است.

وی بیان کرد: تعداد فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا نیز همچنان در آذربایجان‌غربی چهار نفر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۳۶ نمونه آزمایشگاهی از بیماران مشکوک استان نیز تهیه شد که نتیجه آزمایش ۱۹ نفر مثبت و باقی منفی بوده است.

دکتر آقازاده گفت: همچنان روند افزایشی در خصوص ابتلا به بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی ادامه دارد و تغییر این روند به همراهی مردم وابسته است.

وی افزود: رعایت بهداشت فردی برای شهروندان همچنان الزامی است و باید موارد مطرح شده توسط متخصصان به صورت کامل توسط خانواده‌ها رعایت شود.

وی اظهار داشت: ماندن در خانه بهترین و مهمترین راهکار مقابله با این ویروس است و سلامت مردم را به دنبال دارد.

به گزارش ایرنا، شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌ راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌ چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

طبق آخرین آمار، ۹ هزار نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۳۵۴ نفر جان خود را از دست داده‌ و ۲ هزار و ۹۵۹ نفر بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha