برگزاری مجدد المپیک توکیو در صورت لغو ۲ سال زمان می‌برد

تهران- ایرنا- عضو هیات اجرایی کمیته ملی المپیک توکیو در پی شیوع ویروس کرونا گفت: در صورت لغو این رویداد، برگزاری بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ به یک تا ۲ سال زمان نیاز دارد.

«هارویوکی تاکاهشی» این اظهارات را در پی شیوع کرونا ویروس عنوان کرد و در ادامه گفت: البته تصمیم نهایی کمیته برگزاری بازی‌ها در لغو این رویداد هنوز قطعی نشده است اما  در صورت لغو آن، برگزاری مجدد آن به یک تا ۲ سال زمان نیازمند است. 

وی افزود: لغو بازی‌های المپیک و برگزاری رویدادها بدون حضور تماشاگر ضررهای هنگفتی را برای میزبان به بار خواهد آورد و از سوی دیگر، وقفه‌ای کمتر از یک تا ۲ سال می‌تواند تداخل تقویمی زیادی با سایر رویدادهای بزرگ ورزشی در جهان داشته باشد.

گسترش این ویروس و تلفات جانی آن ژاپن و کمیته بین المللی المپیک را برای برگزاری المپیک و پارالمپیک توکیو، با چالشی جدی روبرو کرده است.

سخنان اخیر توماس باخ رییس کمیته بین المللی المپیک در سوییس از عزم راسخ  این نهاد در برگزاری بازی‌های المپیک و پارالمپیک در توکیو حکایت دارد.

مصطفی براف که عضو کمیته بین‌المللی المپیک نیز  است  از حمایت بی‌قید و شرط اتحادیه کمیته های ملی المپیک موسوم به آنوک از آی.او.سی در برگزاری المپیک ۲۰۲۰ و حتی برگزاری مسابقات انتخابی سخن گفت.

علاوه بر این، رییس آنوک از تلاش بی‌وقفه و همکاری مستمر مقامات ژاپنی، IOC و سازمان بهداشت جهانی برای یافتن راه حلی رضایت‌بخش به منظور تضمین سلامت ورزشکاران و حضور فعال آنان در المپیک ۲۰۲۰ خبر داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha