استاندار ایلام: مردم با ماندن در خانه به کنترل کرونا کمک کنند

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام با بیان اینکه بیماری کرونا خطرناک است و اگر مردم همکاری نداشته باشند، همه گیر شده و از کنترل خارج می شود، گفت: مردم باید با ماندن در خانه و خودداری از ترددهای غیرضروری در کنترل بیماری مسوولان را کمک کنند.

قاسم سلیمانی دشتکی روز چهارشنبه در بازدید از سه کارگاه تولیدی ماسک، پد الکلی و لباس بیمارستانی در شهرستان ایلام، افزود: از مردم استان تقاضا داریم مهمانی ها و مسافرت ها را لغو کرده و نزدیکان خود در داخل و خارج از استان را نیز دعوت نکنند.

وی تاکید کرد: از هم استانی های ایلامی که در دیگر نقاط ایران نیز ساکن هستند تقاضا داریم در خانه بمانند که بهترین راه مقابله و پیشگیری در خانه ماندن است.

وی به برخی از مصوبات استانی ستاد مبارزه با کرونا اشاره کرد و یادآور شد: مصوب شده است از برپایی چادر، برگزاری مراسم چه جشن ها و چه عزاداری، حضور در آرامستان ها و دید و بازدیدها خودداری شود.

تولید روزانه 20 هزار ماسک در ایلام

استاندار ایلام با بیان اینکه روزانه 20 عزار عدد ماسک در این استان تولید می شود، گفت: در واحدهای تولیدی استان ۲ نوع ماسک یکبار مصرف و با قابلیت بیش از ۷۰ بار استفاده تولید می شود.

سلیمانی دشتکی افزود: تا هفته آینده تولید ماسک در استان به روزانه ۴۰ هزار واحد می رسد و این تولیدات بهداشتی با قیمت های مناسب در اختیار مردم استان قرار می گیرد.

وی ابراز امیدواری کرد: با همکاری اصناف و تولید کنندگان نیاز استان با تولید بالای ماسک برطرف شود و مردم از این بابت نگرانی نداشته باشند.

استاندار ایلام به ۲ بیمارستان صحرایی در استان اشاره کرد و گفت: این بیمارستان ها برای دوران نقاهت بیماران در نظر گرفته شده است که یک بیمارستان صحرایی در پایگاه امداد و نجات هوایی و یک مورد هم در سالن های مجموعه ورزشی استان تجهیز و تکمیل شده است.

سلیمانی دشتکی ادامه داد: بیمارستان صحرایی امروز مراحل تکمیلی آن در حال انجام است و به سرعت مورد استفاده قرار می گیرد.

بر اساس اعلام رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام، با مرگ ۲ بیمار دیگر و احتساب چهار مورد روزهای گذشته تعداد بیماران فوتی مبتلا به بیماری کرونا در این استان به ۶ مورد افزایش یافت.

تا امروز چهارشنبه ۲۱ اسفندماه تعداد افراد مبتلا به بیماری کرونا به ۶۲ نفر افزایش یافته است.

روز گذشته تعداد بیماران مبتلا به کرونا در ایلام ۵۶ نفر بود که در ۲۴ ساعت گذشته ۶ مبتلای دیگر به این آمار اضافه شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =