ثبت‌نام مرحله دوم طرح مسکن قم در ابتدای سال جدید آغاز می‌شود

قم – ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی قم از آغاز ثبت‌نام مرحله دوم طرح اقدام ملی تولید مسکن استان در ابتدای سال جدید خبر داد.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قم، حسن صبوری روز چهارشنبه اظهار داشت: طرح اقدام ملی تولید مسکن باهدف خانه‌دار کردن مردم در آبان ماه سال جاری کلید خورد.

وی افزود: در مرحله اول ثبت‌نام، ظرفیت ۴۴۰۰ نفری برای استان قم در نظر گرفته‌شده بود که نتایج آن در بهمن‌ماه اعلام شد.

صبوری افزود: بر اساس نتایج اعلام‌شده، از تعداد چهار هزار نفر متقاضی شهر قم، تعداد ۲ هزار و ۱۵۵ نفر پذیرفته شدند و تعداد یک هزار و ۸۴۵ نفر از متقاضیان حائز شرایط تشخیص داده نشدند.

وی با دسته‌بندی متقاضیان طرح اقدام ملی به سه گروه، در خصوص پذیرفته‌شدگان این طرح گفت: دسته اول متقاضیانی هستند که در مرحله اول پذیرفته‌شده‌اند که امورات مربوط به ثبت‌نام، تشکیل پرونده، افتتاح حساب و غیره بر عهده اداره کل بنیاد مسکن استان خواهد بود.

مدیرکل راه و شهرسازی قم ابراز داشت: این دسته از افراد در مرحله اول، مدارک هویتی خود را در سامانه بارگذاری کرده‌اند اما حضور آن‌ها در اداره کل بنیاد مسکن برای ادامه روند ثبت‌نام به دلیل شیوع ویروس کرونا به زمان بعد موکول شده است.

وی بابیان این‌که تمامی حقوق مکتسبه در ثبت‌نام برای پذیرفته‌شدگان محفوظ است، افزود: این دسته افراد هیچ‌گونه نگرانی از این بابت نداشته باشند و زمان حضور آن‌ها برای ادامه فرآیند ثبت‌نام در قالب اطلاعیه‌ها به سمع و نظر آن‌ها خواهد رسید.

صبوری بابیان این‌که تایید نشدگان مرحله اول ثبت‌نام طرح اقدام ملی، در سامانه اعتراض خود را ثبت کرده‌اند، اظهار داشت: دسته دوم متقاضیان افرادی هستند که در مرحله اول شرایط چهارگانه ثبت‌نام را کسب نکرده و در این خصوص اعتراض خود را در سامانه ثبت نموده‌اند.

وی افزود: به اعتراض این دسته از متقاضیان نیز در اسرع وقت رسیدگی و نتایج به‌زودی اعلام خواهد شد.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در صورت تایید اعتراض متقاضیان، این افراد به گروه اول یعنی پذیرفته‌شدگان اضافه خواهند شد.

صبوری در خصوص جاماندگان مرحله اول ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن اظهار داشت: دسته سوم افرادی هستند که متقاضی ثبت‌نام در طرح اقدام ملی مسکن بوده اما در مرحله اول موفق به ثبت‌نام نشده‌اند که این افراد می‌توانند در ابتدای سال آینده برای ثبت‌نام در این طرح اقدام کنند.

وی تصریح کرد: تمام امور مربوط به سه گروه پذیرفته‌شدگان، معترضین و متقاضیان مرحله دوم صرفاً از طریق سامانه ثبت‌نام به نشانی www.tem.mrud.ir انجام خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی قم در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم کنترل و مقابله با آن، از عموم شهروندان و متقاضیان طرح اقدام ملی درخواست می‌شود از مراجعه حضوری به اداره کل راه و شهرسازی و اداره کل بنیاد مسکن خودداری نمایند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha