ثبت‌نام مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن در فارس پنجشنبه انجام می‌شود

شیراز- ایرنا- مدیر کل راه و شهرسازی استان فارس گفت: مرحله دوم ثبت‌نام غیرحضوری طرح اقدام ملی مسکن در این استان پنجشنبه ٢٢ اسفندماه جاری آغاز می‌شود.

جعفر زاهدی، چهارشنبه علام کرد: بر این اساس، متقاضیان می‌توانند از ساعت ١٠ صبح با مراجعه به سامانه طرح اقدام ملی مسکن به آدرس tem.mrud.ir نسبت به ثبت نام در این طرح اقدام کنند.
وی ادامه داد: در این مرحله، محدودیت ظرفیت در نام‌نویسی نخواهیم داشت و همه متقاضیان می‌توانند بدون نگرانی از تکمیل ظرفیت اقدام به ثبت‌نام کنند.
او اظهار داشت: پس از اتمام ثبت‌نام و پایان پالایش متقاضیان بر اساس شرایط استفاده از طرح، متقاضیان نهایی به لحاظ شاخص‌هایی همچون تعداد افراد تحت تکفل، سن سرپرست خانوار، مدت زمان ازدواج و دیگر شاخص‌ها اولویت‌بندی و انتخاب خواهند شد.
زاهدی افزود: افرادی که در مرحله نخست اقدام به ثبت‌نام کرده و به عنوان متقاضی اولیه پیامک احراز شرایط برایشان ارسال شده چنانچه در بازه زمانی اعلام شده انصراف خود را در سامانه ثبت کرده باشند، می‌توانند در این مرحله ثبت نام کنند.
او گفت: متقاضیانی که نسبت به عدم احراز شرایطشان در مرحله اول ثبت‌نام اعتراض داشته‌اند نیز چنانچه حائز شرایط تشخیص داده شوند نیازی به ثبت نام مجدد ندارند و در فرآیند قبلی ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن قرار خواهند گرفت.
مدیر کل اداره کل راه و شهرسازی فارس ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و با توجه به تمهیدات اندیشیده شده برای ثبت‌نام از طریق پیامک، ضرورتی به حضور در کافی‌نت‌ها برای ثبت نام وجود ندارد.
او افزود: متقاضیان ثبت‌نام در طرح اقدام ملی مسکن، صرفا از یکی از روش‌های سامانه طرح اقدام ملی مسکن به نشانی Tem.mrud.ir و سامانه پیامکی ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ استفاده کنند.
وی بیان کرد: برای رعایت اصول بهداشتی و جلوگیری از گسترش بیماری کرونا، آن دسته از متقاضیان که به هر دلیل امکان استفاده از رایانه شخصی در منزل را ندارند می‌توانند از طریق تلفن همراه شخصی خود و با ارسال کد ملی سرپرست خانوار به شماره پیامکی ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ نسبت به ثبت نام اولیه در این طرح اقدام کنند.
مدیرکل راه و شهرسازی فارس ادامه داد: ثبت‌نام نهایی از این متقاضیان پس از عبور از بحران بیماری کرونا و با اطلاع رسانی قبلی، از طریق سامانه ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن انجام خواهد شد.
زاهدی گفت: زمان بررسی اعتراض‌ برخی متقاضیان نیز هنوز از سوی معاونت مسکن وزارت راه و شهرسازی اعلام نشده و به محض اعلام، اداره کل راه و شهرسازی فارس در این زمینه نیز اقدام خواهد کرد.

از مجموع ۴۰۰ هزار واحد مسکونی که در قالب طرح اقدام ملی مسکن قرار است از سوی وزارت راه و شهرسازی در کشور ساخته شود، سهم استان فارس ۴۸ هزار و ۳۸۶ واحد است که از این تعداد نیز  ۲۵ هزار واحد آن در شهر جدید صدرا و ۲۳ هزار و ۳۸۶ واحد آن توسط اداره کل راه و شهرسازی این استان در سایر شهرستان‌های فارس ساخته خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha