۲۱ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۶
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 83710019
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

بایدن در واکنش به انتقاد کارگر خودروسازی از کوره در رفت

تهران-ایرنا- جو بایدن نامزد پیشتاز دموکرات‌ها در واکنش به انتقاد کارگر خودروسازی درباره موضع وی در قبال مقررات حمل سلاح عصبانی شد و به او ناسزا گفت.

ویدئویی از برخورد جو بایدن معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا حین بازدید از یک کارخانه خودروسازی در روز سه شنبه و عصبانیت او از اظهارات این کارگر به دلیل به چالش کشیدن موضع او در قبال متمم دوم قانون اساسی آمریکا که از حق مردم برای مالکیت و حمل سلاح حمایت می کند در رسانهها منتشر شده و به دستاویزی برای حامیان ترامپ تبدیل شده است.

خبرگزاری رویترز در گزارش روز سه شنبه خود نوشت: نامزد پیشتاز دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در یک توقف تبلیغاتی، وقتی از او پرسیده شد که آیا قصد دارد سلاح های مردم را از آنها بگیرد، به کارگر خودروساز با عصبانیت پاسخ داد.

بایدن به کارگری که او را به «تلاش فعالانه برای پایان دادن به متمم قانون اساسی آمریکا متهم می کرد» گفت: دروغ  می گویی.

بایدن که برای پیروزی در مقابل دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در انتخابات (۱۳ آبان ۹۹) سوم نوامبر رقابت می کند سپس به این کارگر گفت تو احمق هستی.

به نوشته رویترز، این اظهارات جنجال برانگیز در دیدار از این کارخانه گوشه دیگری از رفتار غیرعادی بایدن و تضعیف پیام انتخاباتی او را نشان داد.

ویدئوی منتشر شده ای از این برخورد او نشان می دهد هنگامی که بایدن کارخانه تحت مالکیت شرکت خودروسازی فیات کرایسلر را ترک کرد برخی از کارگران در حمایت از ترامپ شعار دادند.

این رفتار حکم شمشیر دو لبه را برای بایدن دارد و هر چند برخی از حامیانش چنین رفتارهایی را نشانه اعتبار او می دادند مخالفانش از آن برای زیر سوال بردن سلامت عقل او استفاده می کنند.

بایدن حامی متمم دوم قانون اساسی آمریکا است اما مانند دیگر نامزدهای دموکرات خواستار وجود مقرراتی برای بررسی های اولیه فروش سلاح است.

وی همچنین خواستار تمدید ممنوعیت سلاح گرم است که از دهه ۱۹۹۰ میلادی مهلت آن تمام شده است و پیشنهادهایی برای برنامه خرید سلاح فدرال برای کاستن از استفاده ازسلاح در خیابان ها ارائه داده است.

انجمن ملی سلاح به عنوان بزرگترین گروه حامی مالکیت و حمل اسلحه در آمریکا در توئیتر نوشت: «بایدن سر یک وطن پرست داد کشید.»

نتایج دومین سه‌شنبه بزرگ انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها که  ۲۰ اسفند در ۶ ایالت آمریکا برگزار شد، تاکنون در سه ایالت میشیگان، میسوری و می. سی. سی. پی مشخص شده و ظاهرا بایدن توانسته برنی سندرز رقیب خود را شکست دهد.

انتخابات مقدماتی در آمریکا که نزدیک به پنج ماه زمان می‌برد، از این نظر برگزار می‌شود تا شمار نامزدها پیش از برگزاری انتخابات سراسری محدود شود؛ این انتخابات بعنوان ابزاری برای احزاب سیاسی در آمریکا با هدف دست یافتن به یک وحدت نظر روی یک نامزد پیش از انتخابات است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha