با نصب نرم افزار TEHRAN BUS از زمان رسیدن اتوبوس های پایتخت مطلع ‌شوید

تهران- ایرنا- مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران گفت: شهروندان میتوانند از طریق نرم افزار راهنمای جامع اتوبوسرانی تهران Tehran Bus از نزدیک ترین ایستگاه و برنامه زمانبندی رسیدن اتوبوس های درونشهری پایتخت به ایستگاه مطلع شوند.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران، «محمود ترفع» با بیان اینکه نرم افزار راهنمای جامع اتوبوسرانی تهران Tehran Bus از سال ۹۲ تاکنون راه اندازی شده است تصریح کرد: با نصب این نرم افزار بر روی گوشی های تلفن هوشمند خود اعم از اندروید و ios، و از طریق GPS تلفن همراه، امکان یافتن نزدیک ترین ایستگاه ها و خطوط عبوری از آنها در شعاع یک کیلومتری برای کاربران فراهم شده است.
مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران اظهار داشت : شهروندان می توانند از این طریق برنامه های زمانبندی خطوط و زمان رسیدن اتوبوس به ایستگاه های انتخابی و نمایش مسیر را مطلع شوند و همچنین امکان ارسال نظرات و پیشنهادات در خصوص کیفیت خدمت رسانی را به شهروندان می دهد.
به گفته ترفع، این سیستم ابزار مناسبی برای استفاده بهینه از خدمات ناوگان اتوبوسرانی تهران در این ایام که پایتخت با شیوع بیماری کرونا مواجه است و جلوگیری از هرگونه تجمع یکی از راه های مقابله با آن و کاهش انتشار ویروس است، می باشد.
مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران با اشاره به اطلاع رسانی مناسب برای استفاده از این نرم افزار تصریح کرد: به منظور آگاهی بخشی و اطلاع رسانی بیشتر به شهروندان گرامی در این خصوص، استیکرهای رنگی به ابعاد A۳ جهت معرفی این نرم افزار تهیه و در داخل تمامی اتوبوس های بخش عمومی و خصوصی نصب شده است که شهروندان میتوانند با اسکن کد QR حک شده برای این این پوستر ها به لینک دانلود متصل و عملیات نصب نرم افزار را انجام دهند.
ترفع با بیان اینکه در حال حاضر بر روی تمام اتوبوس‌ها دستگاه‌های GPS نصب شده است یادآور شد : شهروندان که دسترسی به تلفن هوشمند ندارند نیز میتوانند با ارسال پیامک به شماره ۲۰۰۰۱۱۱ از امکان یافتن نزدیک ترین ایستگاه و برنامه زمانبندی رسیدن اتوبوس به ایستگاه مطلع شوند.

ویروس کرونا یا کووید – ۱۹، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تاکنون به ۱۱۵ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت روز سه شنبه  اعلام کرد: تاکنون ۸۰۴۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۹۱ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌اند و همچنین ۲۷۳۱ نفر بهبود یافته‌اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha