پویش " هر خانه یک کتابخانه در چهارمحال وبختیاری" اجرایی شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال وبختیاری از اجرای پویش ملی " هر خانه یک کتابخانه" در این استان خبر داد.

به گزارش ایرنا، فرهاد خلیل‌مقدم روز چهارشنبه افزود: این پویش با همکاری دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی همزمان با تعطیلی کتابخانه‌های عمومی در راستای عمل به توصیه‌های وزارت بهداشت اجرایی شده است.

وی گفت: با اجرای این پویش ، کتابخانه به داخل خانه‌ها برده می شود تا مردم به‌ جای مسافرت به شهرهای مختلف که باعث انتقال ویروس کرونا می‌شود، در خانه بمانند و با کتاب انس بگیرند.

خلیل‌مقدم اظهار داشت: از آنجا که در میان قفسه‌های کتابخانه‌های شخصی افراد، کتاب‌های وجود دارد که فرصت خواندن آنها فراهم نشده است، در این پویش از همه مردم دعوت می‌شود که به سراغ یکی از این کتاب‌ها رفته و با ارسال یک عکس با کتاب مورد نظر، خلاصه‌ای از کتاب را در قالب یک فایل صوتی و یا فیلم به آدرس اینستاگرامی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مازندران با نشانی mazandpl@به عنوان دبیرخانه این پویش ارسال کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، در ادامه از گندزدایی و ضدعفونی کردن کتابخانه‌های عمومی استان براساس استانداردهای بهداشتی صورت گرفته خبر داد و گفت: کتابخانه‌های عمومی استان تا پایان سال تعطیل خواهد بود.

به گزارش ایرنا، در استان چهارمحال و بختیاری ۶۶ کتابخانه فعال است که ۴۵ هزار نفر از مردم استان عضو این کتابخانه‌های عمومی هستند.

ویروس کرونا که کووید ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد.

این ویروس اکنون به بیش از ۱۰۰ کشور جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا در مورد بهداشت جهانی؛ وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha