هفت روستای بخش مرکزی دیر علیه کرونا ضد عفونی شد

بوشهر - ایرنا - بخشدار بخش مرکزی دیر استان بوشهر گفت: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و افزایش سطح مراقبت‌های بهداشتی، عملیات ضدعفونی کردن خیابان‌ها و معابر عمومی هفت روستای این بخش انجام شده‌است.

مهین اندخش روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این طرح دهیاران، اعضای شورای اسلامی، جوانان و بسیج مردمی در اقدامی خود جوش مکان‌های عمومی شامل بوستان‌ها، نانوایی‌ها، وسایل بازی کودکان ضدعفونی کردند.

وی گفت: در جلسه‌ای که با دهیاران بود توصیه و تاکید شد که نسبت به نصب بنرهای خود مراقبتی از شیوع ویروس کرونا اقدام کنند.

اندخش با اشاره به اهمیت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور گفت: تنها انتظاری که از مسافران نوروزی و روستاییان بومی ساکن در دیگر شهرستان‌های استان بوشهر و کشور داریم این است که در این شرایط حساس به شهرستان دیر مسافرت نکنند و دیدار با اقوام خود و قصد گردش و سفر را به زمان دیگری به تعویق اندازند.

وی ادامه داد: همچنین تاکید شده که پذیرش و اسکان گردشگر و مسافر در منازل روستایی، مهمانسراها و بوم گردی‌ها ممنوع است و درصورت مشاهده برخورد قانونی می‌شود.

شهرستان دیر با ۶۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب استان بوشهر قراردارد که ۴۱ هزار نفر آن در بخش مرکزی شامل سه شهر دیر، بردستان، دوراهک و ۲۸ روستا که ۱۰ روستا خالی از سکنه و ۱۸ روستا دارای سکنه است، مستقر هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =