آمار ورزشکاران سازمان یافته کوثر افزایش یافت

اردبیل _ ایرنا _ سرپرست اداره ورزش و جوانان کوثر از افزایش آمار ورزشکاران سازمان یافته این شهرستان در مقایسه سال قبل خبر داد.

سیدمهدی مدنی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال بیش از هزار ورزشکار در این شهرستان تحت‌پوشش بیمه قرار گرفته و حدود سه هزار نفر نیز به‌صورت غیررسمی و با شرکت در رشته‌های ورزشی همگانی در این شهرستان ورزش می‌کنند که ۲ هزار نفر  این تعداد را بانوان تشکیل می‌دهند.

وی برگزاری نشست‌ها و جلسات تخصصی را یکی دیگر از اقدامات دستگاه ورزش در این مدت دانست و گفت: برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی با شرکت جوانان، مسوولان و هیات‌های ورزشی شهرستان،برگزاری جلسات متعدد با روسای هیات‌های ورزشی استان به‌منظور اعلام ماموریت‌ها، اهداف و اهم برنامه‌های اداره و دریافت نقطه نظرات و حمایت‌طلبی از آن‌ها به‌منظور بهره‌برداری در جهت ارائه خدمات کمی و کیفی بیشتر نیز بخشی دیگر از فعالیت‌ها بوده است.

سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان کوثر همچنین از برگزاری مسابقات مختلف ورزشی در سال جاری خبر داد و  اضافه‌کرد: برگزاری بیش از ۲۰۰ مسابقه ورزشی منطقه‌ای ، ۱۰ میزبانی مسابقات استانی، ۳۰ مورد اعزام به مسابقات استانی و کشوری در بخش بانوان و مردان ، اجرای جشنواره‌های ویژه خانواده‌ها، برگزاری  ۳۰ همایش پیاده‌روی و کوهنوردی در گستره جغرافیایی این شهرستان، برگزاری  ۱۵ کارگاه آموزش مهارت‌های زندگی (قبل، حین و بعد از ازدواج) ویژه جوانان در آستانه ازدواج ، اجرای بیش از ۱۰۰ برنامه و مراسم و مسابقه فرهنگی ورزشی و کارآفرینی و گلگشت مناسبتی و پوشش ۷۰۰ نفر از جوانان و نوجوانان در کلاس‌های طرح اوقات فراغت تابستانی از جمله فعالیت‌های امسال این اداره است.

مدنی سالن‌های ورزشی تحت مالکیت اداره را ۱۰ و زمین‌های خاکی روستایی را ۶۰ عدد برشمرد و بیان کرد: در کل سرانه مفید فضای ورزشی شهرستان ۲.۳۵ مترمربع بوده  که این سرانه ورزشی  در مقایسه با سایر نقاط کشور میزان مطلوبی است.

وی گفت: در یک سال اخیر با حضور هیات‌های والیبال، فوتسال، کاراته، کشتی و پرورش اندام، بدمینتون مسابقاتی برگزار شده و قهرمانان این شهرستان موفق به کسب عناوین قهرمانی شده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =