جلوگیری از صادرات ۱۳۷ تن دستکش بهداشتی

تهران - ایرنا - گمرک ایران اعلام کرد: نسبت به جلوگیری از صدور محموله و اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم در مبارزه با کرونا اقدام لازم، اجرایی می شود و به تازگی از صادرات ۲۸ میلیون جفت دستکش بهداشتی در مرز بازرگان جلوگیری شد.

 به گزارش روابط عمومی گمرک،‌ این روزها که بیماری کرونا در کشور شیوع یافته و تهیه لوازم بهداشتی و درمانی دشوار شده است، براثر تلاش مدیران گمرک بازرگان محموله بزرگ دستکش های بهداشتی که آماده صادرات بودند، نسبت به آن جلوگیری شد.
براساس این گزارش، ۱۳۷ تن انواع دستکش به تعداد ۲۸ میلیون جفت، که درچهار فقره اظهارنامه صادراتی در جریان، در گمرک بازرگان اظهارنامه صادراتی آنها ابطال شد و تحویل نماینده بهداشت و درمان در استان شد که با نظارت مسوولان ذیربط، در بین مراکز درمانی و در بین سطوح مردم توزیع شود.

به گزارش ایرنا،‌ همزمان به شیوع ویروس کرونا در کشور گمرک مانع صادرات اقلام بهداشتی همچون الکل و دستکش بهداشتی شد و به صادرکنندگانی که در حال صادرات این کالاها به دیگر کشورها بودند، دستور داد اقلام خود را به کشور بازگردانند. پیش از آن در بهمن ماه نیز صادرات ماسک نخی به کشورهای دیگر ممنوع شده بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha