معاون بنیاد صلح خاورمیانه: تحریم های غیرانسانی آمریکا علیه ایران لغو شود

پکن- ایرنا- معاون بنیاد صلح و توسعه خاورمیانه در چین با اشاره به شیوع ویروس کرونا در جمهوری اسلامی ایران خواستار لغو تحریم های غیرانسانی و ظالمانه واشنگتن علیه تهران شد.

«چن شین خویی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در همین جا از تمامی اعضای جامعه بین المللی درخواست می کنم که یکصدا خواستار لغو تحریم های آمریکا علیه ایران شوند.

 بنیاد صلح و توسعه خاورمیانه که مقر آن در چین است، افزون بر یک میلیون و ۵۰۰ هزار یوان (هر دلار آمریکا معادل ۶.۵ یوان) تجهیزات بهداشتی برای ارسال به ایران با هدف مقابله با کرونا تهیه کرده است.

او با اشاره به ضرورت مقابله سریع با ویروس کرونا در جهان به ویژه ایران گفت: تحریم های پزشکی آمریکا علیه ایران باید در سریعترین زمان ممکن لغو شود آمریکا باید با توجه به شیوع کرونا در جهان و ایران به این موضوع نگاهی انسان دوستانه داشته باشد.

دبیرکل انجمن چین و اعراب تاکید کرد که آمریکا باید با روحیه بشردوستانه به مساله توجه کرده و تحریم های ایران را هر چه زودتر لغو کند.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش خاطر نشان کرد : بنیاد صلح و توسعه خاورمیانه به دنبال پیشبرد صلح و همکاری در این منطقه است.

چن تصریح کرد در چنین شرایطی لازم است با حس مسئولیت مشترک به قضیه توجه کرد و کمک و همیار یکدیگر باشیم.  

معاون بنیاد صلح و توسعه خاورمیانه در چین گفت نباید یکدیگر را تنها بگذاریم و از هم غافل شویم خدمات و کمک رسانی های متقابل باید مورد توجه قرار گیرد و جامعه بین المللی باید برای لغو تحریم های ایران یکصدا شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =