سازمان ملل خواستار بودجه حفاظت از پناهجویان در برابر کرونا شد

تهران- ایرنا- سازمان ملل از جامعه جهانی درخواست فوری کرد تا بودجه‌ای ده‌ها میلیون دلاری برای حفاظت از پناهجویان در برابر شیوع کرونا اختصاص دهند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، آژانس پناهندگان سازمان ملل روز گذشته(سه شنبه) درخواست کرد کشورهای جهان این بودجه را فورا برای کمک به حفاظت از پناهجویان در برابر شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان اختصاص دهند.

این نهاد سازمان ملل تصریح کرد که به دنبال بودجه اولیه ۳۳ میلیون دلاری برای تقویت آمادگی ها، اقدامات پیشگیرانه و پاسخ های فوری در زمینه نیازهای بهداشتی پناهجویان در برابر شیوه کرونا است.

این نهاد سازمان ملل عنوان کرد که تاکنون گزارشی از گسترش شیوه کرونا در میان پناهجویان وجود نداشته اما فیلیپو گراندی رییس امور پناهجویان سازمان ملل بر لزوم حفاظت از آسیب پذیرترین جوامع پناهجویان در جهان در برابر کرونا تاکید داشته است.

این مقام ارشد آژانس پناهندگان سازمان ملل گفت: ویروس کرونا می تواند بر زندگی هر کسی تاثیر بگذارد و این مسئولیت گروهی ماست تا تضمین کنیم پاسخ های جامعه جهانی علیه شیوع این ویروس به نفع همه اقشار مردم جهان است.

وی افزود:  همه اقشار از جمله پناهجویان باید دسترسی کامل به خدمات بهداشتی داشته باشند. حفاظت از پناهجویان در برابر کرونا در راستای حفاظت از همه مردم جهان است.

این درخواست سازمان ملل از جامعه جهانی در حالی مطرح شد که کمیسیون ملی بهداشت چین از شناسایی ۲۴ مورد جدید ابتلا به کرونا و مرگ ۲۴ نفر دیگر بر اثر این ویروس خبر داده است. این کمیسیون اعلام کرد: با شناسایی این ۲۴ مورد تازه، شمار مبتلایان به کرونا از ابتدا تا پایان روز سه‌شنبه به ۸۰ هزار و ۷۷۸ نفر رسیده است.

بنابر این گزارش، ۶۴ هزار و ۴۷۵ نفر از مبتلایان به کرونا نیز در این مدت بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده‌اند.

گزارش‌های روزانه چین درباره مبتلایان و جان‌باختگان کرونا نشان می‌دهد که آمار افراد در هفته جاری بشدت رو به کاهش بوده است. اما سایر کشورها از جمله کره جنوبی، آلمان، ایتالیا، فرانسه و آمریکا گزارش‌هایی درباره افزایش مبتلایان و جان‌باختگان منتشر کرده‌اند.

ایتالیا برای مقابله با کرونا محدودیت‌های گسترده‌ای را در سراسر کشور به اجرا گذاشته است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha