موردی از ابتلا به ویروس کرونا در پاکبانان اراک گزارش نشده است

اراک - ایرنا - سرپرست مدیریت پسماند شهرداری اراک گفت: پاکبانان و نیروهای خدمات شهری اراک تا این لحظه در سلامت هستند و موردی از ابتلا به ویروس کرونا در این طیف از کارکنان مدیریت شهری گزارش نشده است.

«حمیدرضا قناتی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: دستکش‌ها و ماسک‌های رها شده در خیابان‌ها و معابر شهری از راه‌های انتقال ویروس کرونا است و از شهروندان تقاضا می‌شود به صورت بهداشتی این اقلام استفاده شده را در سطل زباله قرار دهند تا به چالش سلامت تبدیل نشود.

وی بیان کرد: روزانه ۶۰۰ پاکبان و نیروهای خدمات شهری اراک در حال انجام وظایف محوله هستند و با شیوع ویروس کرونا وظیفه آنان در خدمت‌رسانی به مردم سنگین‌تر و بیشتر شده و این قشر به صورت مستمر در حال گندزدایی و ضدعفونی کردن اماکن عمومی هستند.

سرپرست مدیریت پسماند شهرداری اراک ادامه داد: تهیه ماسک و دستکش برای پاکبانان در این روزها با مشکلات جدی همراه است اما تاکنون این اقلام به حد نیاز در اختیار این قشر قرار گرفته است.

قناتی اظهار داشت: پاکبانان و نیروهای خدمات شهری اراک آموزش‌های لازم در خصوص مقابله با این ویروس را دریافت کرده‌اند و این آموزش‌ها به‌صورت مستمر نیز بازگو می‌شود.

وی اظهار داشت: حدود سه هزار مخزن جمع‌آوری پسماند در کلانشهر اراک وجود دارد که این مخازن هر شب با استفاده از محلول‌های کلر ضدعفونی می‌شود.

سرپرست مدیریت پسماند شهرداری اراک اضافه کرد: ۲۸ دستگاه خودور حمل زباله نیز در این شهر فعال است که این خودروها پس از هر بار تخلیه از ایستگاه انتقال میانی ضدعفونی می‌شوند.

کلانشهر اراک مرکز استان مرکزی است و در این منطقه بیش از ۶۲۰ هزار نفر جمعیت زندگی ‌می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =