۲۱ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۶
کد خبرنگار: 2215
کد خبر: 83709688
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۱ هزار لیتر الکل احتکار شده در پایتخت کشف شد

تهران- ایرنا- رییس پلیس امنیت عمومی پایتخت از کشف بیش از ۱۱ هزار لیتر ماده ایزو پروپیل(الکل) احتکار شده غیرمجاز در انبار بزرگی در جنوب تهران خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی پلیس پایتخت،سردار «علی ذوالقدری» در این باره گفت: پس از شیوع ویروس کرونا در کشور، متأسفانه عده ای فرصت طلب و سودجو در راستای کسب منفعت، با اجاره انبارهایی در داخل و حاشیه شهر اقدام به تهیه و ساخت اقلام ضدعفونی کننده و مورد نیاز این روزهای مردم البته به صورت تقلبی و فاقد استانداردهای بهداشتی کردند تا با دپو و احتکار آن، در فرصتی مناسب این مواد دست ساز و غیراصولی را بدون توجه به خطرات و عواقب بعدی وارد بازار کرده و با چند برابر قیمت واقعی به شهروندان عرضه کنند.

وی افزود: با توجه به شرایط حساس به وجود آمده، بلافاصله طرح شناسایی و دستگیری محتکران و سودجویان توزیع لوازم بهداشتی در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت که در نهایت روز گذشته با انجام اقدامات اطلاعاتی یکی از همین انبارها در حوالی شهر ری در جنوب تهران که متصدیان آن،اقدام به تهیه و تولید مایع ضد عفونی الکلی تقلبی و احتکار آن می کردند، شناسایی شد.

سردار ذوالقدری تصریح کرد: با شناسایی انبار مذکور، تیمی از مأموران پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ ۱۹ اسفندماه پس از هماهنگی با مقام قضائی به محل دپو این مواد به این انبار ورود کرده و ضمن دستگیری یکی از محتکران حاضر در انبار، در بازرسی صورت گرفته، بیش از ۱۱هزار لیتر ماده ایزو پروپیل الکل احتکار شده که آماده تهیه و ساخت مواد ضدعفونی کننده غیرمجاز و غیراصولی بود، به همراه تعداد زیادی بطری یک لیتری خالی با برچسب های دست ساز و یک بشکه ۲۰ لیتری، حاوی اسانس کشف شد.

رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ با بیان اینکه متهم دستگیر شده خود را دفتردار مجموعه معرفی کرده اظهار داشت: موادهای کشف شده، متعلق به چندین نفر است که تلاش برای شناسایی و دستگیری سایر متهمان در دستور کار مأموران قرار دارد.

وی در پایان با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی مواد کشف شده را بیش از ۱۰میلیارد ریال برآورد کرده اند، خاطر نشان کرد: در این خصوص پرونده تشکیل و متهم تحویل مراجع قضائی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =