معابر قزوین با ۲۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده گندزدایی شد

قزوین – ایرنا - معاون عملیات جهادی بسیج دانشجویی استان قزوین گفت: جهادگران سلامت قزوین ۲۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده را به همراه ۱۰۰ دستگاه سمپاشی برای مقابله با کرونا در معابر قزوین به کار گرفتند.

سیدرضا بحرانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۲۰۰ نفر از جهادگران استان شامل هیات‌های مذهبی، گروه‌های بسیج دانشجویی، محلات و ... وارد میدان شده‎‌اند و برای ضد عفونی و گندزدایی معابر استان به صورت شبانه اقدام می‌کنند.

وی اضافه کرد: قرارگاه مردمی جهادی ستاد مبارزه با کرونا در سپاه استان تشکیل شده و بسیج دانشجویی استان نیز در آن نقش بسیار پررنگی ایفا می‌کند.

این مسوول درباره نوع مواد ضدعفونی کننده، گفت: این مواد مورد تایید بهداشت جهانی بوده و ۲۴ ساعت بر روی سطوح مختلف، پایداری دارند.

بحرانی اضافه کرد: به منظور جلوگیری از هرگونه حساسیت و آسیب احتمالی به مردم، عملیات سمپاشی،گندزدایی و ضدعفونی معابر به صورت شبانه انجام می‌شود تا میزان تردد مردمی در معابر و میزان آسیب پذیری آنها نیز به حداقل ممکن برسد.

وی اضافه کرد: این عملیات هم اکنون در تمامی مراکز شهرها و شهرستان‌های استان انجام می‌شود و تا شکست کامل کرونا نیز تداوم خواهد یافت.

تاکنون ۲۴۷ نفر در استان قزوین به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۱ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha