مردم از برگزاری آیین چهارشنبه آخر سال خودداری کنند

همدان- ایرنا- رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان از مردم خواست: از برگزاری آیین چهارشنبه آخر سال با توجه به شیوع ویروس کرونا خودداری کنند.

رضوان سلماسی روز چهارشنبه در گفت وگو باخبرنگار ایرنا اظهار داشت: اکنون که به پایان سال نزدیک می شویم و شیوع ویروس کرونا فراگیرتر شده است، مراسم پنجشنبه آخر سال بر مزار رفتگان و نیز چهارشنبه سوری به ۲ دغدغه اساسی تبدیل شده است.

وی بیان کرد: هر چند با اعلام قبلی مراسم پنجشنبه آخر سال لغو و مبادی ورودی باغ بهشت همدان مسدود می شود اما در برگزاری مراسم چهارشنبه سوری نیز باید فرهنگ سازی لازم صورت گیرد.

سلماسی خاطرنشان کرد: در سال های اخیر با دغدغه مصدوم و مجروح شدن و حتی مرگ و میر ناشی از انفجار مواد محترقه در چهارشنبه پایانی سال مواجه بودیم اما اکنون شیوع ویروس کرونا نیز به این وضعیت نامطلوب دامن زده است.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان با تاکید بر نقش محوری رسانه ها در ترویج پیشگیری از ویروس کرونا در بین آحاد مردم گفت: رسانه ها بازوان توانمند در این عرصه هستند و انتظار مشارکت همه جانبه داریم.

سلماسی از مسوولان اجرایی خواست تا حدامکان از هرگونه تجمع در آیین چهارشنبه سوری در سطح شهر جلوگیری کنند.

وی حضور پرشمار مردم در معابر و خیابان های شهر همدان را آسیبی جدی در راستای پیشگیری از این ویروس دانست و گفت: این روزها بسیاری از مردم برای خرید وسایل و اقلامی بیرون از منزل می روند که آنچنان ضرورتی هم ندارد.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت روز سه شنبه درباره تازه ترین آمار مرتبط با کرونا اعلام کرد: تاکنون ۸۰۴۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۹۱ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌اند و همچنین ۲۷۳۱ نفر بهبود یافته‌اند.

جهانپور افزود: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، ۸۸۱ مورد بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کل کشور به ۸۰۴۲ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۴ نفر از مبتلایان جدید کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۲۹۱ مورد رسید.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تا کنون ۲۷۳۱ نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده اند و روند بهبودی و ترخیص این بیماران افزایش قابل ملاحظه ای داشته است.

 از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا تا امروز نتیجه ۷۷ بیمار مشکوک به کرونا در همدان مثبت بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =