۲۱ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۰:۱۳
کد خبرنگار: 2218
کد خبر: 83709441
۲ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مصرف الکل در خوزستان ۳۹ نفر را به کام مرگ کشاند

اهواز - ایرنا - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در پی مصرف الکل در استان خوزستان ۵۰۲ نفر دچار مسمومیت شدند که از این تعداد ۳۹ نفر فوت کردند

دکتر فرهاد ابول نژادیان شامگاه سه شنبه در گفت و گوی تلویزیونی در صدا و سیمای مرکز خوزستان گفت:  نخستین فرد با عارضه مسمومیت الکلی در تاریخ ۱۶ اسفند  به بیمارستان مراجعه کرد که تا به امروز ۲۰ اسفند تعداد مسمومیت با الکل به ۵۰۲ نفر  رسید.

وی با بیان این که تاکنون در مجموع  ۳۹ نفر جان خود را از دست داده اند توضیح داد: ۳۷ نفر از فوتی ها در اهواز و ۲ فوتی در رامهرمز  هستند که از این تعداد ۳۸نفر مرد و یک نفر زن است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بیان کرد: میانگین سنی این  افراد مسموم ۳۴ سال است که کم سن ترین فوتی ها ۱۵ ساله و مسن‌ترین آنها  ۷۲ ساله  است.

وی بیان کرد: در تاریخ ۱۸اسفند بیشترین میزان مراجعه کنندگان را شاهد بودیم که در یک روز ۲۱۸ نفر به بیمارستان های استان مراجعه کردند در روز ۱۹ اسفند ۱۷۰ نفر و در ۲۰ اسفند ۴۹ نفر با مسمومیت ناشی از متانول مراجعه کردند.

ابول نژادیان تاکید کرد: شایعاتی مبنی بر تاثیر مثبت الکل برای مقابله با الکل از سوی سودجویان منتشر شد لذا از مردم خواهش میکنیم به هیج وجه اقدام به خوردن الکل نکنند جراکه هیج گونه اثر در روند درمان کرونا ندارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha