۱۰ واحد متخلف صنفی خدماتی و ورزشی در ماکو پلمب شد

ارومیه- ایرنا- فرماندار و رییس شورای هماهنگی، پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا در ماکو گفت: تاکنون ۱۰ واحد متخلف از جمله قلیان‌سراها و باشگاه‌های خصوصی در این شهرستان به علت رعایت‌نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی پلمب شده‌است.

حسین عباسی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دیگر مراکزی هم که اصول بهداشتی را رعایت نکرده و به توصیه‌ها در مورد پیشگیری از بیماری کرونا عمل نکنند، پلمب می‌شوند.

وی با قدردانی از صاحبان مشاغلی که به صورت خودجوش و با درک شرایط موجود نسبت به تعطیلی واحد خود اقدام کرده‌اند، افزود: ‌با همراهی، همدلی، ایجاد امید در جامعه و رعایت ۲ اصل مهم رعایت بهداشت فردی و در خانه ماندن می توانیم بیماری کرونا را شکست دهیم.

وی با توصیه به شهروندان در خصوص پیگیری اخبار صحیح و موثق از مراجع رسمی ادامه داد: با افرادی که نسبت به برهم زدن آرامش روحی و روانی شهروندان با انتشار اخبار کذب در جامعه اقدام کنند، برخورد قاطع صورت می‌گیرد.

فرماندار ماکو در ادامه با بیان اینکه تاکنون نتایج نمونه‌های ۱۳ مورد مشکوک آلوده به ویروس کرونا در این شهرستان منفی اعلام شده‌است، اظهار داشت: روز سه‌شنبه یک مورد مشکوک به کرونا ویروس در این شهرستان در بیمارستان فجر قرنطینه شده  و نمونه آزمایش او جهت دریافت جواب به استان ارسال شده‌است.

ماکو یکی از شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی است

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌ راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا ۲ هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌ چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

طبق آخرین آمار، هشت‌ هزار و ۴۰ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۲۹۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha