۲۱ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۴
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 83709380
۰ نفر

برچسب‌ها

اسطوره مقاومت

سنندج - ایرنا - مقابل دشمنان اسلام و انقلاب جسور و بی باک بود، در برابر دوستان متواضع و آرام، همین ویژگی محبوبیتش را صد چندان کرده بود تا به عنوان اسطوره مقاومت مردم بانه مشهور شود.

دوران کودکی

محمد امین امینی روز چهارم اردیبهشت سال ۱۳۳۶ در روستای نیزه رود بخش آلوت از توابع شهرستان بانه در خانواده‌ای متدین و کشاورز متولد شد، در سن هفت سالگی برای کسب علم و دانش راهی مدرسه شد، پس از گذراندن ۲ سال از تحصیل به دلیل موقعیت جغرافیایی منطقه آلوت و نبود امکانات تحصیل در روستا از ادامه تحصیل باز ماند.

در همان دوران کودکی دوشادوش اعضای خانواده به کار کشاورزی و دامداری پرداخت،  با پشت سر گذاشتن مشقت‌های زندگی به سن جوانی رسید، در فضای پاک و بی آلایش روستا با دختری از خانواده‌ای نجیب زندگی مشترکش را آغاز کرد و ثمره این ازدواج چهار فرزند بود.

جهاد
با شکل گیری سپاه پاسداران در همان اوایل، برای دفاع از خاک پاک ایران زمین تصمیم گرفت به پاسداران جان برکف شهرستان بانه بپیوندد، از این رو بعنوان سرباز انقلاب و متعهد به آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی در نیروی مقاومت بسیج فعالیت خود را آغاز کرد.

محمد امین، این سرباز سرفراز بدون کوچکترین ترس و واهمه‌ای به دل دشمن می‌زد و در اکثر عملیات‌هایی که با گروهک‌های ضدانقلاب پیش می‌آمد حضور پررنگی داشت و برای انجام هر گونه ماموریت خطیری آماده بود و در عملیات‌هایی چون پاکسازی جاده بانه - سردشت، بانه - سقز، مناطق سقز، بانه، روستاهای سالوک، ننور و... شرکت داشت.

خصوصیات اخلاقی
محمد امین برای از بین بردن دشمنان اسلام و انقلاب جسور و بی باک بود و در برابر دوستان متواضع و آرام، همین ویژگی محبوبیتش را صد چندان کرده بود، جوانمردی، معصومیت، صداقت، شجاعت و دلیری، تواضع و ... را می‌شد در سیمایش تصور کرد.

شهادت
وی پس از رشادت‌های فراوانی که از خود نشان داده بود سر انجام در روز بیست و هشتم اسفند ماه سال ۱۳۶۴ در عملیاتی که در روستای سالوک بر علیه گروهک‌های ضد انقلاب در جریان بود مورد اصابت آرپی جی دشمن قرار گرفت و روح بزرگش جاودانه شد.

استان کردستان با تقدیم بیش از ۵۴۰۰ شهید سهم بزرگی در آبیاری شجره طیبه انقلاب اسلامی ایفا کرده و مرزداران غیور و جان بر کف آن خالصانه در خدمت انقلاب و پاسداری از تمامیت ارضی کشور هستند.

۲۲ اسفند در تقویم جمهوری سالامی ایران به عنوان روز بزرگداشت مقام شهید نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =