راه اندازی ایستگاه غربالگری مبارزه با کرونا در لرستان

خرم آباد - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: طرح غربالگری در ۱۶ نقطه مرزی ورودی استان با برپایی ایستگاه های سلامت راه اندازی شده است.

 صارم رضایی سه شنبه شب درجمع خبرنگاران افزود: در مبادی ورودی شهرهای استان با برپایی چادرهای سلامت، تست تب‌سنجی و کنترل ویروس کرونا از کلیه مسافرانی که از شهرهای دیگر به استان لرستان سفر می‌کنند در حال اجراست. 

وی بیان کرد: ضد عفونی کردن مکان‌های عمومی و حاشیه شهر کلیه شهرستان‌های استان در دستور کار جمعیت هلال احمر قرار گرفته که توسط داوطلبان این جمعیت و با همکاری آتشنشانی و شهرداری‌ها انجام می‌گیرد.

وی اضافه کرد: طی روزهای اخیر اهدای ضد عفونی از طرف خیرین داشته‌ایم  که این مواد را بین اقشار کم درآمد توزیع کرده‌ایم  و همچنین  آموزش همگانی با توزیع بروشور در سطح استان جهت آگاه سازی مردم و رعایت نکات بهداشتی، همکاری با کمیته امداد جهت توزیع اقلام بهداشتی بین مددجویان کمیته امداد از دیگر اقدامات جمعیت هلال احمر استان طی روزهای اخیر بوده است. 

رضایی با اشاره به لزوم در خانه ماندن مردم جهت مقابله با ویروس کرونا گفت: پویش ملی در خانه بمانیم توسط جمعیت هلال احمر در فضای مجازی و مراجعه چهره به چهره درب منازل توسط داوطلبان جمعیت  را در دستور کار داریم که امیدواریم  مردم از تردد و حضور در اماکن شلوغ خودداری کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha