۱۴ پروژه آبخیزداری در استان تهران به بهره‌برداری می‌رسد

تهران- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران اعلام کرد: ۱۴ پروژه آبخیزداری همزمان با هفته منابع طبیعی با اعتباری بالغ بر ۲۳۰ میلیارد ریال به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش عصر سه شنبه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، «احمد طاهری» با بیان اینکه این پروژه ها از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به مرحله اجرا درآمده گفت: این پروژه ها در ۵ شهرستان تهران، ری، شمیرانات، دماوند و فیروزکوه مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به اینکه هدف اصلی اجرای این پروژه ها کنترل و کاهش سیلاب و فرسایش خاک است افزود : با توجه به شرایط تغییرات اقلیمی و تشدید سیلاب ها تداوم اجرای پروژه های آبخیزداری در حوزه های آبخیز استان تهران به عنوان پروژه های راهبردی از اهمیت خاصی برخوردار بوده است.

این مسئول منابع طبیعی استان تهران پروژه های آبخیزداری را راهکاری علمی واعملی برای حفاظت از منابع پایه آب و خاک دانست و خاطر نشان کرد: این پروژه ها علاوه بر کنترل و کاهش سیلاب و فرسایش خاک موجب تقویت سفره های آب زیرزمینی و بهبود پوشش گیاهی می شوند.

طاهری ادامه داد:‌ پروژه های آبخیزداری قابل افتتاح در قالب اقدامات مکانیکی شامل احداث بندهای سنگی- ملاتی و سنگی-گابیونی به مرحله اجرا درآمده است.

هفته منابع طبیعی همزمان با روز درختکاری ۱۵ اسفندماه آغاز و تا ۲۱ ماه جاری ادامه دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha