بهره برداران چهار روستای کامیاران از سرمایه‌گذاری کشاورزی پرهیز کنند

سنندج - ایرنا - رییس اداره منابع آب کامیاران گفت: چهار روستای بالا دست سد زیویه این شهرستان از هرگونه سرمایه‌گذاری کشاورزی پرهیز کنند.

کامرام رحیمی عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سال زراعی جاری با توجه به شرایط بوجود آمده و میزان آب ذخیره شده در پشت سد امکان تامین آب از مخزن و رودخانه پایین دست سد زیویه این شهرستان ممکن نیست.

وی اضافه کرد: بنابراین شرکت آب منطقه‌ای کردستان تنها متعهد به تامین آب مورد نیاز باغات تحت پوشش شبکه در پایین دست بوده و لازم است بهره برداران بالا دست مخزن سد و رودخانه‌ روستاها در چهار روستای چرسانه، کاوانه، زیویه و تیلکو از هرگونه سرمایه گذاری خودداری کنند.

رییس اداره منابع آب کامیاران تاکید کرد: سطح زیر کشت شبکه این سد یک هزار و ۲۰۰ هکتار است که جهاد کشاورزی تحقق ۹۰ درصدی این میزان را وعده داده و در حال حاضر ۴۰۰ هکتار باغ نیز در پایاب این سد اجرا شده است.

حجم مخزن این سد خاکی با هسته رسی، ۱۶ میلیون مترمکعب و با هدف کشاورزی، توسعه باغات و جلوگیری از بروز سیلاب در مسیر کامیاران به مریوان و در یک کیلومتری جنوب غربی روستای زیویه بر روی رودخانه شاهینی با ارتفاع ۵۲ متر ساخته شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha