سپاه آستارا برای داروخانه‌ها ۱۵ هزار ماسک تهیه کرد

آستارا - ایرنا - جانشین فرمانده سپاه آستارا گفت: این نهاد جهت پیشگیری از بیماری کرونا در این شهرستان، ۱۵ هزار ماسک را تهیه کرد و برای عرضه با قیمت مناسب، در اختیار داروخانه‌ها قرار داد.

سرهنگ فردین عباس زاده روز سه شنبه اظهار کرد: نیروهای بسیج نیز در هفته جاری پنج هزار ماسک رایگان را در نقاط مختلف شهرستان توزیع کردند و هزار و ۲۰۰ بسته محلول ضدعفونی از داروخانه درمانگاه سیدالشهدا سپاه آستارا با قیمت مناسب عرضه شد.

وی بیان کرد: سه تیم متشکل از پزشکان متخصص و عمومی در درمانگاه سیدالشهداء (ع) آماده خدمت هستند و با همکاری نیروهای لشکر ۱۶ سپاه قدس گیلان، معابر شهر آستارا ضدعفونی شد.

وی ادامه داد: گروه های جهادی آستارا برای پاکسازی و ضدعفونی اماکن عمومی، کیوسک‌ها، عابربانک ها و معابر پرتردد آماده هستند و رویکرد آنها عادی‌ سازی شرایط و ایجاد امید در مردم است.

عباس زاده گفت: قرارگاه پدافند زیستی سپاه آستارا تحت نظر و با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و شبکه بهداشت و درمان آستارا فعالیت می کند و آگاه سازی عمومی برای خودمراقبتی از برنامه های آن است.

ویروس کرونا جزو خانواده بزرگی از ویروس‌ها است و از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود و در معمولی‌ترین حالت، باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان "سارس" می‌شود که نشانه‌های ابتلا به آن تب، سرفه و تنگی نفس است.

این ویروس که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در چین شروع شد، علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین، به بیش از ۱۰۰ کشور از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه و امارات متحده عربی نیز سرایت کرده است.

 بندر مرزی آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha