۲۰ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۵۲
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83709059
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

تدابیر دولت اتریش برای مهار کرونا

تهران – ایرنا – اتریش برای مهار کرونا تدابیر تازه‌ای اتخاذ کرده که جلوگیری از ورود افرادی که به ایتالیا سفر کرده‌اند، از جمله آن است.

به گزارش خبرگزاری رویترز از وین، «سباستین کورتس» صدراعظم اتریش روز سه شنبه گفت که این کشور اجازه ورود افراد از ایتالیا را نمی دهد و برگزاری تجمعات بیش از ۱۰۰ نفر در محیط های سربسته را ممنوع اعلام می کند.

این ممنوعیت پس از آن اعلام شد که ایتالیا خبر داد که سراسر این کشور تا ماه آینده قرنطینه می شود. تصمیم ایتالیا، اقدامی پیش بینی نشده و بی سابقه برای مقابله با شیوع کرونا در این کشور اروپایی تلقی می شود.

کورتس در یک کنفرانس خبری گفت: اولویت نخست، جلوگیری از گسترش بیماری و وارد کردن افراد بیمار به جامعه است. از اینرو، ورود افراد به اتریش از ایتالیا ممنوع می شود مگر آنکه گواهی پزشکی که موید سلامت شان باشد، در اختیار داشته باشند.

وی و «کارل نهامر» وزیر کشور اتریش از تمهیدات دیگری چون ممنوعیت تجمع بیش از ۱۰۰ نفر در فضاهای سربسته و تجمع بیش از ۵۰۰ نفر در فضاهای سرباز خبر دادند. همچنین از شرکت ها خواسته شده است به کارمندان خود توصیه کنند از منزل کار کنند.  

اتریش پیشتر اعلام کرده بود که ایست کنترل سلامت در مرز خود با ایتالیا دایر می کند و خودروهایی با پلاک ایتالیا به طور خاص هدف بازرسی قرار می گیرند.

اتریش همچنین هفته گذشته از لغو پروازهای مستقیم با شهرهای میلان و بولوگنا در ایتالیا و همچنین پروازهای ایران و کره جنوبی خبر داد.

تاکنون ۱۵۷ مورد ابتلا به کرونا در اتریش تائید شده، اما این بیماری در اتریش جان کسی را نگرفته است. در مقایسه، بیش از ۹ هزار نفر در ایتالیا مبتلا شده و ۴۶۳ نفر جان باخته اند.

در پی شیوع ویروس کرونا، برگزاری تجمع‌های بزرگ هنری، فرهنگی، سیاسی و ورزشی در تعدادی از کشورهای اروپایی لغو شده است.

فرانسه پس از ایتالیا دومین کشور در اروپا از لحاظ شمار مبتلایان و فوت ناشی از کرونا است.   با افزایش شمار مبتلایان به کرونا و آمار مرگ‌ومیر ناشی از این بیماری در این کشور، تجمعات بیش از هزار نفر در فرانسه ممنوع اعلام شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha