مناطق گردشگری کرمان ورود ممنوع می‌شود

کرمان - ایرنا - مشاور رسانه ای استاندار کرمان با اشاره به مصوبات ستاد استانی پیشگیری از ابتلا به کرونا گفت: ورود گردشگر به مناطق گردشگری این استان ممنوع و این ممنوعیت شامل بومی‌های کرمان نیز خواهد شد.

به گزارش ایرنا، عباس تقی زاده روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: نوروز سال جاری استان کرمان پذیرای مهمانان نوروزی نیست و امکان حضور مهمانان نوروزی در این استان کرمان وجود ندارد.

وی به موضوع تولید ماسک توسط سازمان صمت استان کرمان به عنوان متولی این امر اشاره و تصریح کرد: مقرر شد ماسک‌های تولیدی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی کرمان در اختیار دفتر امور اجتماعی استانداری قرار گیرد.

مشاور رسانه ای استاندار کرمان گفت: افرادی که می‌خواهند به صورت خانگی یا صنعتی، ماسک تولید کنند، می توانند به دفتر امور اجتماعی استانداری مراجعه و هماهنگی های لازم را انجام دهند.

وی گفت: سه هزار لیتر الکل ۷۰ درصد در استان کرمان طبق مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا تولید خواهد شد و سه هزار لیتر الکل کمبود این استان نیز توسط سپاه ثارالله با واردات از سایر استان ها جبران می شود.

تقی زاده گفت: ادارات این استان طبق مصوبه ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا باید در فواصل زمانی گندزدایی شود و این اقدامات به طور روزانه به ستاد مقابله با کرونا ویروس گزارش شود.

ی با بیان اینکه گندزدایی در برخی ادارات به صورت کامل انجام نمی شود که کارکنان دستگاه های اجرایی گزارش این تخلفات را به ستاد ارسال و بلافاصله بازرسان به این موضوع ورود پیدا می کنند.

مشاور رسانه ای استاندار کرمان افزود: همچنین طبق مصوبات ستاد پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا در کرمان گیم‌نت‌ها باید تا اطلاع ثانوی تعطیل شود اما برخی این مصوبه را اجرا نمی کنند.

وی گفت: اختیار از استانداران در زمینه کاهش ساعات کار یا تعطیلی ادارات از 15 اسفند گرفته شد و در این راستا ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا تصمیم‌گیری می کند.

تقی زاده با بیان اینکه 12 صنف که مواد ضروری مردم را تامین می‌کنند، شامل طرح شیفت بندی نیستند اظهار داشت: 56 صنف دیگر طبق مصوبه ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا، شیفت‌بندی شده‌اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha