فعالیت‌های پرورشی دانش‌آموزان در فضای مجازی استمرار دارد

تهران- ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، از استمرار فعالیت های پرورشی و فرهنگی در ایام تعطیلی مدارس با استفاده از شبکه های اجتماعی در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش، علیرضا کاظمی اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مدارس، حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی با رویکرد مدرسه محوری و تمرکز بر مربی پرورشی و استفاده از ظرفیت معلمان مدارس و هسته های مشاوره مناطق برنامه ریزی های متعددی را انجام داده است تا از طریق فضای مجازی و بستر رسانه ای استان ها و شبکه های اجتماعی موجود فعالیت های پرورشی و فرهنگی در شبکه بزرگ دانش آموزی برنامه ریزی و اجرا شود چرا که مدرسه تعطیل می شود اما تربیت هرگز از جریان نخواهد افتاد.

وی در ادامه به بخشی از شاخص ترین برنامه ها و فعالیت های این معاونت اشاره کرد و افزود: با توجه به شرایط پیش امده و نگرانی های ایجاد شده در حوزه تحصیلی و تربیتی بیشترین تمرکز و حجم فعالیت های این حوزه معطوف به مشاوره تحصیلی و تربیتی است  در بخش فعالیت های مشاوره ای با هدف مدیریت بحران و پیشگیری از مشکلات روانی و اجتماعی (اضطراب و استرس) در دانش آموزان طرح  پیام مشاور و صدای مشاور جهت مشاوره تحصیلی و تربیتی  آغاز به کار کرده است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش تاکید کرد:  به این شکل که مشاوران مدارس هر روز پیام ها و کلیپ های تربیتی چند دقیقه ای کوتاه در گروه های مدرسه بارگذاری می کنند و تلفن های مراکز هسته های مشاوره به اطلاع همه دانش آموزن و اولیا آنها رسیده است تا در صورت نیاز از طریق تلفن به مشکلات تحصیلی و تربیتی دانش آموزان رسیدگی شود و همچنین آموزش خودمراقبتی دانش آموزان دوره دوم ابتدایی استان قم در ۳۲۱ مدرسه این استان و برخی فعالیت های دیگر انجام شده است.

کاظمی شاخص ترین برنامه های حوزه قرآن، عترت و نماز را استفاده از فضای مجازی برای حفظ جز ۳۰ قرآن کریم با شعار هر روز یک صفحه و بارگذاری در فضای مجازی، نگارش و ارسال احادیث به صورت مجازی و برگزاری مسابقه قرآنی شوق تلاوت به صورت مجازی و بارگذاری تلاوت دانش آموزان در فضای مجازی عنوان کرد.

وی ادامه داد: از آنجایی که فرهنگیان نیز در این امر مهم سهیم باشند آزمون ضمن خدمت نمازشناسی ویژه فرهنگیان شرکت کننده در اجرای سراسری نماز شناسی برگزار می شود  و آیات،  احادیث و سور موثر در دفع بلایا نیز برای فرهنگیان ارسال می شود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش فعالیت های فرهنگی و هنری را از جمله فعالیت ها و برنامه های پرمخاطب عنوان کرد و افزود: در این حوزه راه اندازی #پویش در خانه بمانیم توسط اعضای تشکل های دانش آموزی،  استفاده از ظرفیت خبرگزاری پانا در اطلاع رسانی دانش آموزان، سازماندهی فرماندهان حوزه ها و گروه های جهادی استان ها برای ضد عفونی کردن مدارس، ‌هماهنگی با شبکه های امید، آموزش و رادیو نمایش برای تولید برنامه با محوریت اوقات فراغت به صورت  روزانه در قالب ۴۵ برنامه با محتوای اطلاع رسانی، سرگرمی، آموزشی، مهارت افزایی و فرهنگی هنری و برگزاری مسابقات کتابخوانی مرحله مدرسه ای جشنواره دانایی توانایی را خواهیم داشت.

کاظمی خاطر نشان کرد: در کنار همه این فعالیت ها و فعالیت های بسیاری دیگر از ظرفیت تشکل های دانش آموزی، بسیج دانش آموزی، سازمان دانش آموزی، اتحادیه انجمن های اسلامی و جمعیت جوانان هلال احمر نیز بهره می بریم. که گزارش عملکرد این تشکل ها نیز توسط مسئولان مربوط منعکس خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =