تولید۲۵۰هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده در نیروگاه شهیدسلیمی نکا

ساری- ایرنا- کارشناسان امور شیمی نیروگاه شهید سلیمی نکا در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا طی پنج روز گذشته بیش از ۲۵۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده تولید و توزیع کرده‌اند.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق نکا ،در پی شیوع بیماری کرونا در  مازندران و لزوم ضدعفونی کردن سطوح در اماکن, معابر, ادارات و نهادهای مختلف ، این نیروگاه  با توجه به رسالت اجتماعی خود و در راستای کمک به نهادهای پزشکی و بهداشتی اقدام به تولید محلول ضدعفونی سطوح کرده است . 
 بنابراین گزارش ،امور شیمی سیکل ترکیبی نیروگاه طی پنج روز بیش از ۲۵۰ هزار لیتر آب ژاول ۲دهم  درصد تولید و به سازمانهای مختلف استان مازندران تحویل داده است .

روابط عمومی نیروگاه نکا اعلام کرده است که تولید و توزیع  این محلول ضد عفونی کننده تا ریشه کن شدن این ویروس ادامه خواهد داشت .

این گزارش می افزاید تاکنون این محلول در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران ، دانشگاههای استان ، شهرداری نکا،قائمشهر ، بهشهر ، بابلسر، ساری ،  بابل ، آمل سورک، ارطه ،فرح آباد ، سپاه ناحیه نکا و مازندران ،  نهادهای نظامی و انتظامی مازندران ، پسماند ساری، سازمان محیط زیست استان، آبفای مازندران، برق منطقه ای مازندران و گلستان ، شرکت توزیع برق ، جهاد دانشگاهی استان گلستان  و پایگاه های مقاومت بسیج و دهیاری های روستاهای همجوار منطقه قرار گرفته است.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران آمار جان باختگان ناشی از ویروس کرونا را تا عصر روز دوشنبه در این استان ۲۷ نفر اعلام کرد. 

بنابر این گزارش  تعداد افراد مشکوک به ویروس کرونا  که در بیمارستان و یا مراکز درمانی استان تحت درمان قرار دارند ، حدود یکهزار و ۲۴ نفر هستند.

نیروگاه شهید سلیمی نکا در ساحل دریای خزر، در ۲۲ کیلومتری شمال شهرستان نکا در استان مازندران واقع شده است. این نیروگاه در سال ۱۳۵۸ ایجاد شد و اکنون با ۲ هزار و ۲۱۴ مگاوات ظرفیت، یکی از نیروگاه‌های سیکل ترکیبی و از بزرگترین تولید کننده برق کشور با حدود ۴۰ سال عمر شناخته می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha