۶۰ درصد زائران حج ۹۹ در کاروان‌ها ثبت نام کردند

تهران - ایرنا - معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت گفت: حدود ۶۰ درصد زائران حج تمتع ۱۳۹۹ برای اعزام به عربستان در کاروان‌های حج نام نویسی کردند.

به گزارش روابط عمومی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت، اکبر رضایی روز سه شنبه در نشست شورای برنامه ریزی این سازمان که با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت برگزار شد، اظهار داشت: بر همین اساس تاکنون بیش از ۴۴ هزار زائر ایرانی برای حضور در مناسک حج تمتع سال آینده نام نویسی کرده اند.

وی تصریح کرد: در صورتی که ظرفیت خالی کاروان های حج تمتع آینده تا روز چهارشنبه ۲۱ اسفند ماه توسط دارندگان قبوض ودیعه گذاری تا تاریخ ۳۱ فروردین ماه سال ۱۳۸۶ تکمیل نشود، اولویت های ذخیره از دارندگان قبوض ودیعه گذاری اعلام خواهد شد.

رضایی با بیان اینکه اکنون جدول پرواز زائران حج ۹۹ به مقصد فرودگاههای مدینه و جده در حال نهایی شدن است، افزود: براساس برنامه ریزی های به انجام رسیده و سهمیه موجود، ۸۷ هزار و ۵۵۰ زائر ایرانی از اوایل تیر سال آینده برای انجام مناسک حج تمتع به عربستان اعزام خواهند شد.

همچنین در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب سرپرست حجاج ایرانی نیز با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای فراهم شدن مقدمات سفر زائران ایرانی به سرزمین وحی تصریح کرد: کارگروه ویژه ای تشکیل شود و سناریوی های مختلف را در مورد حج آینده با توجه به مشکلی که ویروس کرونا ایجاد کرده است بررسی و راهکار لازم را برای هر وضعیت ارائه کند.

وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا در برخی کشورها افزود: عربستان با توجه به وضعیت کنونی و شیوع ویروس کرونا در برخی کشورها که هوای گرمتری دارند، احتمال دارد دستورالعمل های جدیدی را برای اعزام زائران اعلام کند لذا ضروری است که برنامه ریزی و تدبیر مناسب صورت گیرد.

.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha