تیم‌های هلال احمر زنجان با حضور در خیابان‌ها موارد بهداشتی را هشدار می‌دهند

زنجان - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: پنج تیم هلال احمر از امروز /سه شنبه / با حضور در خیابان‌های شهر زنجان موارد بهداشتی را برای جلوگیری از شیوع کرونا، به مردم هشدار داده و بر لزوم در خانه ماندن جهت قطع زنجیره انتقال این ویروس تاکید می‌کنند.

شهرام میرزایی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: سازمان جهانی بهداشت در سراسر دنیا به دنبال شناسایی، ردیابی و محدود کردن ویروس جدیدی از خانواده ویروس کرونا به نام"کووید-۱۹" (COVID-۱۹) است.
وی تاکید کرد: این ویروس هنوز در حال مبتلا کردن افراد زیادی در چین و شیوع در کشورهای مختلف از جمله ایران است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در تلاش هستیم با ارائه آموزش های مورد نیاز، عموم شهروندان را در خصوص پیشگیری از شیوع آن و رعایت مواردی که باید انجام دهند، آگاه کنیم.
میرزایی اظهار داشت: به همین منظور و با توجه به رسالت جمعیت هلال احمر در حوزه آموزش، دوره آموزش حضوری برای ۳۷۰ نفر از کارکنان، اعضای جوانان و داوطلبان در سطح شعب هلال حمر استان برگزار شد.
وی خاطرنشان کرد: در زمان حاضر نیز توسط پنج تیم شامل نیروهای امداد و خودروها، روزانه از ساعت ۱۰ تا ۱۳ و ۱۶ تا ۲۰ هشدارهای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا را برای شهروندان اطلاع رسانی کنیم.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: این اقدام با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان در خیابان ها و معابر پرتردد شهر زنجان انجام می شود.
میرزایی تاکید کرد: در این پیام ها، تیم های امداد جمعیت هلال احمر استان زنجان در کوچه و خیابان‌های شهر نسبت به شیوع ویروس کرونا و خطرات ناشی از آن به مردم به طور مستمر هشدار می دهد و از آن‌ها می خواهد که از ترددهای غیرضروری در شهر خودداری کرده و در خانه بمانند.
وی اضافه کرد: حضور شهروندان در بازار، پاساژها، دیگر مراکز خرید و تجمع‌های زیاد آن‌ها شرایط انتقال راحت ویروس را ایجاد می کند، بنابر این شهروندان باید تا حد امکان از منزل خارج نشوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha