بسیج ملی مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی سمنان آغاز شد

سمنان- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت: پویش ملی بسیج همگانی مقابله با بیماری ویروسی کرونا در سمنان با هدف شناسایی بیماران آغاز شد.

نوید دانایی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: پویش ملی بسیج همگانی مقابله با ویروس کرونا با هدف ارتقای دانش، نگرش و مهارت آحاد مختلف جامعه از جمله خانواده ها و افراد شاغل در واحدهای مختلف صنفی و اماکن، غربالگری بیماران، اجرای بهینه مراقبت در منزل، پیگیری موارد مشکوک و ترخیص شده، آموزش، حساسیت زایی و خودمراقبتی در مورد این بیماری، اجرا می شود.
وی ادامه داد: در این پویش مراکز بهداشت با افرادی که در این مراکز پرونده سلامت دارند تماس گرفته و وضعیت سلامتی آنان را جویا می‌شوند و آموزش‌های لازم را به آنان ارایه می‌دهند.
دانایی با اشاره به راه اندازی وب سایت الکترونیکی www.salamat.gov.ir، ابراز داشت: این سایت به منظور غربالگری و خودمراقبتی افراد در منزل و ارجاع به نزدیکترین مراکز بهداشتی و درمانی بر اساس سطح پوشش و پیگیری بیماران غربال شده مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت: سمنان در زمینه پویش فشار خون و گزارش خودارزیابی از استان‌های موفق کشور بود و اکنون نیز از طریق سایت اعلام شده شهروندان می‌توانند شرح حال خود را گزارش کنند تا بتوان با غربالگری بیماران مبتلا به ویروس کرونا را شناسایی کرد.
طبق آخرین آمار اعلامی در روز دوشنبه (دیروز) ، ۲۲۰ نفر در استان سمنان به کرونا مبتلا شده اند. طبق آمار اعلامی از سوی وزارت بهداشت که دوشنبه هفته جاری منتشر شد، استان سمنان در نسبت مبتلایان به کل جمعیت، پس از استان قم در رتبه دوم قرار دارد.
شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
این بیماری، قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها