۲۰ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۶
کد خبرنگار: 795
کد خبر: 83708500
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

رئیس جمهوری مغولستان از قرنطینه خارج می‌شود

تهران - ایرنا - رئیس جمهوری مغولستان که بعد از سفر به چین به دلیل ترس از آلوده شدن به ویروس مرگبار کرونا به اتفاق هیات همراه خود در قرنطینه قرار گرفته بود، امروز از قرنطینه خارج می شود.

خبرگزاری رسمی "مونتسامه" مغولستان گزارش داد که "خالتماباتولغا" رئیس جمهوری این کشور در ۲۷ فوریه (۸ اسفند) بعد از بازگشت از سفر به چین که خواستگاه گسترش این ویروس هست، به مدت دو هفته به اختیار خودش به اتفاق هیات همراه در قرنطینه به سر برد، آخر وقت امروز بعد از اطمینان نهایی ار عدم آلودگی به این ویروس از قرنطینه خارج می شود.

دکتر "دی نیامخو" وزیر بهداشت این کشور که مدیر مرکز ملی بیماری های واگیر نیز به حساب می آید امروز با حضور در جمع خبرنگاران در اولامباتور پایتخت گفت که رئیس جمهور همچنان در بیمارستان مرکزی این شهر تحت نظارت در قرنطینه به سر می برد و اواخر وقت امروز بعد از معاینه نهایی به این دوره انزوا پیایان می دهد.

رئیس جمهوری مغولستان در سفر یک روزه ای که به پکن داشت در دیدار با "شی جی پینگ" رئیس جمهوری و "لی چه کیانگ" نخست وزیر آن کشور ۳۰ هزار راس گوسفند سالم به آن کشور هدیه کرد تا آن کشور بتواند از بحران تغذیه ناسالم ناشی از گسترش ویروس کرونا خود را نجات دهد.

وزیر بهداشت مغولستان اقدام قرنطینه برای رئیس جمهوری و هیات عالی همراه وی را یک اقدام اختیاطی از سوی وی ارزیابی کرد.

باتولغا اولین رئیس جمهوری یک کشور بود که بعد از اقدامات ویژه چین برای مهار ویروس کرونا در ماه ژانویه به آن کشور سفر کرده و با مقامات این کشور دیدار کرده بود. 

مغولستان که در شمال آسیای میانه قرار دارد، با دو کشور روسیه و چین مرز مشترک دارد.

وزارت بهداشت این کشور امروز اعلام کرد که اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا را در این کشور ثبت کرد که آن فرد نیز یک تبعه فرانسه است.

ویروس کرونا نخستین بار در اواخر دسامبر در شهر ووهان چین دیده شد و به رغم تمهیدات دولت این کشور به سرعت در سراسر جهان گسترش یافت. شمار کشورهای درگیر شیوع ویروس کرونا به بیش از ۹۵ کشور رسیده است.

تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون بیش از ۱۰۵ هزار مورد و مرگ و میر ناشی از آن به بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ مورد بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha