طرح‌های نیروگاهی و تامین انرژی در استان فارس به بهره برداری رسید

شیراز - ایرنا- رضا اردکانیان وزیر نیرو روز سه‌شنبه با حضور در برنامه افتتاح مجازی طرح های پویش هرهفته_الف_ب_ایران ، ۸ طرح نیروگاهی ، طرح های تامین برق و پروژه های نرم افزاری را درشیراز و استان فارس با ۲ هزار و ۲۲۱ میلیارد ریال سرمایه گذاری به بهره‌برداری رساند.

احمدرضا خسروی مدیر عامل شرکت توزیع برق فارس روز سه شنبه در حاشیه بهره برداری از طرح های یاد شده اظهار داشت : در این برنامه نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی لارستان با سرمایه گذاری ۸۰ میلیارد تومان ، طرح تقویت ولتاژ و افزایش ظرفیت شبکه در استان فارس با سرمایه گذاری ۵۸.۲ میلیارد تومان ، طرح برق رسانی به ۱۵ روستاها با سرمایه گذاری ۳.۸ میلیارد تومان و طرح نصب کنتورهای هوشمند با سرمایه گذاری ۱۱.۶ میلیارد تومان افتتاح شد.

مدیر عامل شرکت توزیع برق فارس اضافه کرد : همچنین در این برنامه طرح پیاده سازی خدمات الکترونیک شرکت های برق در استان فارس  به بهره برداری رسید.

عبدالعزیز کریمی مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس نیز در این برنامه از افتتاح طرح تامین روشنایی و پروژه های شاخص اقتصاد مقاومتی  و کاهش پیک بار با سرمایه گذاری ۵ میلیارد تومان خبر داد و گفت: طرح  احداث و توسعه  نیروگاه گازی شیراز با سرمایه گذاری ۵۸ میلیارد تومان نیز دراین برنامه کلید خورد.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس اضافه کرد : طرح احداث نیروگاه خورشیدی در قالب مزرعه خورشیدی اقلید با سرمایه گذاری ۵ میلیارد ریال از دیگر برنامه هایی بود که با حضور مجازی وزیر نیرو در استان فارس کلید خورد.

کریمی اضافه کرد : همچنین دراستان بوشهر در قالب این پویش  بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی عسلویه به ظرفیت ۱۶۰مگاوات در بوشهر با مجموع سرمایه‌گذاری ۶۳۰۹ میلیارد تومان ، در بخش تامین برق و شبکه‌های فوق توزیع و توزیع،  پروژه‌های خط ۶۶ کیلوولت وحدتیه - خشت و افزایش خط ۶۶ کیلوولت برازجان ۲۳۰، برازجان ۱ و افزایش ظرفیت خط ۶۶ کیلوولت وحدتیه، خط ۱۳۲کیلوولت کنگان ۴۰۰ کنگان ۲، افزایش ظرفیت و راه‌اندازی انتقال دیتا و پهنای باند مخابراتی ایستگاه‌ها و سیستم اسکادا برای ایستگاه‌ها در استان بوشهر به بهره‌برداری رسید.

جلال زراعت‌پیشه مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز نیز دراین مراسم با بیان اینکه ارزش طرح های افتتاح شده دراین برنامه در حوزه شیراز یک  هزار و ۱۳۷ میلیارد ریال  است گفت: بهره برداری از مولد مقیاس کوچک با ظرفیت ۱/۵ مگاوات در بلوار عدالت شیراز ، مولد مقیاس کوچک با ظرفیت ۲ مگاوات شرکت نیروترانس ، مولد مقیاس کوچک با ظرفیت ۴ مگاوات رعد فروزان انرژی از جمله این طرح ها است .

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز ادامه داد : همچنین در این برنامه ۲/۵ کیلومتر شبکه روشنایی خیابان میرازی شیرازی ، ۲ کیلومتر شبکه روشنایی شهید کسایی ، ۱/۸ کیلومتر شبکه روشنایی خیابان ارم در شیراز به بهره برداری رسید ، تعویض پایه های فرسوده ، رفع کانونهای خطر آفرین وتعویض پستهای کیوسکی قدیمی و افزایش ظرفیت پستهای تکمیل ظرفیت شده نیز در قالب این برنامه مجازی به بهره برداری رسید.

تامین برق پایدار خدمت ۵ هزار و ۳۰۰  متقاضی  و برقرسانی به ۱۰۰ متقاضی کشاورزی و همچنین نیرو رسانی به ۱۰ هزار متقاضی از دیگر طرح هایی بود که مدیر عامل شرکت توزیع شیراز به ان اشاره کرد.

همایون حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی  نیز در آیین افتتاح ۲۵ طرح  بخش برق در پنج استان  کشور که به ‌صورت ویدئوکنفرانس و در قالب پویش هرهفته_الف_ب_ایران برگزار شد، با اشاره به بهره‌برداری ۲۵ پروژه برق‌رسانی در این هفته از پویش با مجموع سرمایه گذاری ۷ هزار و ۲۰۴ میلیارد تومان اظهار داشت: در کنار این پروژه‌ها و اقدام‌های سخت افزاری و نرم افزاری، ارتقای دانش کار و استفاده از فناوری‌های پیشرفته بومی هم در ذات پروژه‌ها بوده که در قالب اجرای آنها انجام شده است.

رضا اردکانیان وزیر نیرو  نیز در حاشیه این مراسم گفت: ۲۲۷ طرح بزرگ و مهم صنعت آب و برق در قالب «پویش  الف- ب- ایران  امروز با بهره‌برداری از ۲۵ طرح بخش برق به بهره‌برداری کامل رسید.

 اردکانیان  افزود: نیمه دوم امسال پیمان بستیم ۲۲۷ طرح بزرگ و مهم در بخش آب، فاضلاب، برق و تصفیه خانه را با سرمایه گذاری حدود ۳۳هزار میلیارد تومان تا پایان امسال به بهره‌برداری برسانیم. امروز و با بهره‌برداری از ۲۵ طرح بزرگ بخش برق در استان‌های هرمزگان، تهران، بوشهر، سیستان و بلوچستان و فارس ۲۲۷ طرح قول داده شده کامل شد.

 ۲۵ طرح بخش برق به ارزش بیش از هفت هزار و ۱۸۱ میلیارد تومان در آخرین هفته این پویش به بهره برداری رسید و  در مجموع ۲۲۷ طرح با سرمایه‌گذاری ۳۳هزار و ۵۶۰ میلیارد تومان را کامل کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها