شمار ورود خودروها و مسافران به استان سمنان کاهش یافت

سمنان- ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان گفت: ورود و خروج خودروها و مسافران به این استان به علت شیوع ویروس کرونا در کشور کاهش یافته است.

احسان منصور کیایی روز  سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : متوسط تردد ساعتی وسائل نقلیه در این محور از ابتدا تا ۱۹ اسفند به ۳۷۱ مورد در ساعت رسید که متوسط تردد ساعتی در مدت مشابه سال گذشته ۴۳۹ تردد در ساعت ثبت شده بود.

وی بیان کرد: مقایسه آمارهای تردد ساعتی متوسط در محور مواصلاتی بزرگراه امام رضا (ع) در محدوده استان سمنان از کاهش ۱۵.۵ درصدی تردد در این برهه زمانی حکایت دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان تصریح کرد: ۵۹ هزار و ۲۹ نفر مسافر در این مدت در استان جا به جا شدند.

وی ادامه داد: سال گذشته در همین مدت ۹۰ هزار و ۸۷۳ مسافر در استان سمنان جا شدند که نشان از کاهش ۳۵ درصدی دارد.

منصور کیایی خاطرنشان کرد: از ابتدا تا ۱۹ اسفند امسال ۹ هزار و ۶۶۳ دستگاه ناوگان مسافربری اقدام به جا به جایی مسافر کردند که در سال گذشته این رقم مشمول ۱۲ هزار و ۸۶۹ دستگاه بود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان از مردم خواست برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از سفرهای غیرضروری خودداری کنند. 

کل راه‌های حوزه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان ۱۲۰۰ کیلومتر راه روستایی و ۸۱۶ کیلومتر آزادراه و بزرگراه است.

سالانه ۲۰ میلیون تردد در محور تهران-مشهد ثبت می‌شود.

طبق آخرین آمار اعلامی در روز دوشنبه (دیروز) ، ۲۲۰ نفر در استان سمنان به کرونا مبتلا شده اند.

طبق آمار اعلامی از سوی وزارت بهداشت که دوشنبه هفته جاری منتشر شد، استان سمنان در نسبت مبتلایان به کل جمعیت، پس از استان قم در رتبه دوم قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها