خیرین سلامت کردستان ۷۳۶ میلیون ریال به بیماران کرونایی کمک کردند

سنندج - ایرنا - مدیرعامل مجمع خیرین سلامت کردستان گفت: خیرین این استان در یک اقدام خیرخواهانه ۷۳۶ میلیون ریال به بخش مراقبت از بیماران ویروس کرونا در بیمارستان‌های کامیاران و مریوان کمک کردند.

محمدعلی مسیمر روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این میزان ۵۶۱ میلیون ریال به بخش مراقبت بیمارستانی ویروس کرونا در شهرستان کامیاران در راستای ایجاد سیستم تهویه بخش ایزوله بیمارستان سینا با ظرفیت ۱۶ تخت فعال، خرید یک دستگاه نبولایزر با متعلقات، فتوا نتنسیو ۱۶ لامپه، دستگاه سمپاش بنزینی ۲۰۰ لیتری، سونی کید و پالس اکسی متر انگشتی کمک شد.
وی افزود: ۱۷۵ میلیون ریال از این میزان کمک‌ نیز در شهرستان مریوان و برای خرید یک دستگاه نبولایزر، ۲ دستگاه پمپ سمپاش (مرکز بهداشت)، یک دستگاه پمپ سمپاش بیمارستانی، چهار دستگاه هود نوزاد، تجهیز مدل برقی آمبولانس، پالس اکسی متر چهار دستگاه و سه عدد ویلچر اختصاص یافت.
مدیرعامل مجمع خیرین سلامت کردستان به جمع‌آوری کمک از سوی خیرین برای پیشگیری از شیوع کرونا در قالب طرح نذری سلامت اشاره کرد و گفت: خیرین می‌توانند در این شرایط با خرید تجهیزات پزشکی، تب‌سنج، لباس قرنطینه، اکسیژن‌ساز، تجهیزات کار تیم درمانی، ماسک، مواد ضدعفونی و دستکش به بیماران و کادر درمانی بیمارستان‌ها کمک کنند.
وی یادآور شد: خیران در این زمینه می‌توانند کمک‌های خود را به شماره حساب ۵۰۹۸۲۳۳ بانک رفاه کارگران شعبه آبیدر کد ۷۷۵ و یا شماره کارت ۵۸۹۴۶۳۱۸۹۰۸۲۳۲۳۰  و یا شماره حساب ۰۱۰۹۶۵۰۶۳۳۰۰۲ بانک صادرات  شعبه میدان آزادی کد ۱۳۸۴ و شماره کارت ۶۰۳۷۶۹۱۹۹۰۱۴۳۱۰۹ واریز کنند.

اکنون ۱۱۸ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان کردستان بستری هستند که بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی ابتلای ۷۸ نفر از این افراد به بیماری کووید ۱۹، قطعی است، تعداد کل مراجعین به بیمارستان‌های استان از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون ۳۷۰ نفر بوده که ۱۱۸ نفر از آنان در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه در استان بستری شده‌اند.

اکنون تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های شهرستان های استان شامل سقز ۶۴، بانه ۱۳، سنندج ۲۰، قروه ۱۰،  دیواندره ۲، بیجار ۸، سروآباد یک، و مریوان یک نفر است، و ۷۸ مبتلای قطعی به بیماری کرونا نیز به تفکیک شهرستان‌ها سقز ۳۱، بانه ۱۷، سنندج ۱۲، کامیاران ۲، قروه ۷، مریوان ۲، دیواندره ۲، بیجار، دهگلان ۲ و سروآباد یک نفر است.

تاکنون ۶ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در استان کردستان جانباختند که پنج بیمار در سقز و یک بیمار در مریوان فوت کردند.

ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار شد و تاکنون علاوه بر کشورهای جنوب شرق آسیا، خاورمیانه، اروپا، قاره های آفریقا، اروپا و اقیانوسیه را هم تحت تاثیر قرار داده است.

ایران نیز از  ویروس کرونا در امان نماند و نخستین مورد بیماری ۳۰ بهمن ماه در قم شناسایی شد.

کرونا، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه های انتقال آن عطسه و سرفه و دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می کنند علاوه بر پرهیز از دست دادن و روبوسی و عدم حضور در مراکز عمومی، به هنگام عطسه حتما جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، ۸۸۱ مورد بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کل کشور به  هشت هزار و ۴۲ نفر رسید.

در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۴ نفر از مبتلایان جدید کووید۱۹ جان خود را از دست دادند تا مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۲۹۱ مورد برسد.

خوشبختانه تاکنون ۲ هزار و ۷۳۱ نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده اند و روند بهبودی و ترخیص این بیماران افزایش قابل ملاحظه ای داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha