۲۰ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۰
کد خبرنگار: 880
کد خبر: 83708343
۰ نفر

برچسب‌ها

مسابقات والیبال باشگاه‌های آسیا به تعویق افتاد
شهرداری ورامین در آخرین دوره مسابقات والیبال باشگاه‌های آسیا به مقام قهرمانی رسید.

تهران- ایرنا- مسابقات والیبال جام باشگاه‌های آسیا به دلیل نگرانی از گسترش ویروس کرونا به تعویق افتاد.

این مسابقات قرار بود در دهه سوم فروردین سال ۹۹ به میزبانی تایلند برگزار شود اما با توجه به گسترش ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای آسیایی و نگرانی از شیوع بیشتر این ویروس، کنفدراسیون آسیا تصمیم گرفت که برگزاری آن را به تعویق بیاندازد.

به این ترتیب این رقابت‌ها ۱۲ روز پس از پایان بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو و در روزهای ۲۰ تا ۲۷ مرداد برگزار خواهد شد.

برگزاری این مسابقات در فروردین، یکی از موضوعاتی بود که مسوولین فدراسیون ایران به عنوان دلیل برگزاری فشرده و پایان زودهنگام این فصل لیگ برتر اعلام می‌کردند. در نهایت نیز در نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا در ایران و پس از اینکه ۲ بازی لیگ برتر به همین دلیل به تعویق افتاد، فدراسیون تصمیم گرفت کل مسابقات را لغو کند. این تصمیم درحالی گرفته شد که بر اساس قانون فدراسیون بین‌المللی، کشورها می‌توانستند تا ۲۶ اردیبهشت لیگ‌های داخلی خود را برگزار کنند.

در آخرین دوره برگزاری این مسابقات تیم شهرداری ورامین به مقام قهرمانی رسیده بود. این تیم امسال هم با توجه به لغو شدن برگزاری لیگ برتر، به عنوان نماینده ایران برگزیده شده است.

تا کنون ۲۰ دوره مسابقات والیبال باشگاه‌های آسیا برگزار شده است و تیم‌های ایرانی با ۱۴ طلا، ۴ نقره و ۳ برنز، با فاصله زیاد نسبت به دیگر کشورها در صدر رده‌بندی پرافتخارترین کشورها هستند. پیکان با ۷ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز، پرافتخارترین تیم تاریخ والیبال آسیا محسوب می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =