نرم‌افزار خرید اینترنتی در خراسان جنوبی فعال شد

بیرجند - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: اپلیکیشن سامینو با قابلیت خرید اینترنتی شهروندان از فروشگاه‌ها و تحویل درب منزل، در استان فعال شده است.

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی مشیرالحق عابدی در نشست ستاد تنظیم بازار استان افزود: فروشگاه اینترنتی به منظور رعایت مسائل بهداشتی و تردد کمتر مردم در استان فعال شده است که امیدواریم این اقدام مناسب و به هنگام با فرهنگ سازی بین مردم توسعه و نهادینه شود.

وی اظهار داشت: شهروندان برای خرید اینترنتی می‌توانند از طریق نصب اپلیکیشن سامینو اقلام اساسی شامل شکر و برنج تنظیم بازار و سایر مایحتاج خود را بدون حضور در فروشگاه‌ها، به صورت اینترنتی خریداری کنند و درب منزل تحویل بگیرند.

معاون استاندار خراسان جنوبی همچنین با تاکید بر ضرورت نظارت بر بازار و تامین کالای اساسی مورد نیاز گفت: گشت‌های بازرسی در ایام نوروز با همراهی بسیج اصناف و تعزیرات حکومتی فعال خواهند بود و امیدواریم مشکل خاصی وجود نداشته باشد.

وی تصریح کرد: در شرایط فعلی که درگیر شیوع ویروس کرونا هستیم با تدبیر استاندار کمیته اقتصادی ذیل ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان به منظور رصد و ‌پایش وضعیت اقتصادی اعم از تولید، تامین و عرضه کالاها تشکیل شده است که با اتخاذ تصمیمات کارشناسی و رصد میدانی مانع از بروز مشکل و کمبود در مایحتاج مردم استان باشیم.

عابدی افزود: با برنامه‌ریزی مطلوب و انتخاب مباشر کمیته تخصصی ذیل ستاد تنظیم بازار استان راهبرد مثبتی اتخاذ شد که بسته به قیمت‌ها، حداکثر ۱۵ تا ۲۰ درصد زیر قیمت بازار، میوه تنظیم بازار شب عید در استان توزیع خواهد شد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی هم گفت: تامین و توزیع گوشت قرمز و گوشت مرغ منجمد تنظیم بازار بدون هیچ گونه محدودیتی برای روزهای پایانی سال پیش بینی شده است.

داود شهرکی افزود: توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی‌کننده از طریق دانشگاه علوم پزشکی انجام خواهد شد و همکاران بازرسی سازمان صمت نیز بر نحوه توزیع داروخانه‌ها و سایر مراکز توزیع نظارت خواهند داشت که سامانه ۱۲۴ در این خصوص آماده دریافت گزارشات است.

وی از افزایش بیش از ۲۵ درصدی جذب و عرضه انواع میوه تنظیم بازار شب عید در استان نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: امسال یک هزار و ۱۰۰ تن انواع میوه تنظیم بازار برای عرضه در روزهای پایانی سال جذب شده است که با توزیع آن از ۲۵ اسفندماه نیاز مرکز استان و تمامی شهرستان‌ها را تامین خواهد کرد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه تمامی این میوه‌ها در مراکز نگهداری استان موجود است تصریح کرد: از این میزان میوه ۵۵۰ تن پرتقال والنسیا، ۱۰۰ تن پرتقال تامسون، ۲۵۰ تن سیب سمیرم زرد و ۲۰۰ تن سیب قرمز تامین و جذب شده است.

وی با تاکید بر اینکه هیچ گونه مشکل یا کمبودی در کالاهای اساسی استان وجود ندارد گفت: در چند ماه اخیر هفت هزار تن برنج در استان توزیع شد و یک هزار و ۳۰۰ تن نیز در حال توزیع است که قطعا نیاز استان را تامین خواهد کرد.

شهرکی ادامه داد: بیش از ۶۰ تن شکر نیز در شبکه توزیع استان قرار گرفته و بیش از یک هزار تن شکر در حال حمل به استان است که مطابق تصمیمات کمیسیون تنظیم بازار استان مقدار ۴۰۰ تن آن در بخش مردمی تا پایان سال توزیع خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha