نظارت بر پمپ‌بنزین‌ها برای مقابله با کرونا

تهران- ایرنا- پمپ‌بنزین‌ها می‌تواند یکی از مکان‌های بالقوه برای انتقل ویروس کرونا باشد، از همین رو به گفته سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، نظارت بر جایگاه‌های سوخت افزایش پیدا کرده است.

روز گذشته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پمپ بنزین ها را یکی از مکان هایی عنوان کرد که خطر گسترش ویروس کرونا را افزایش می دهند.  

این در حالی است که حدود ۲ هفته پیش، اطلاعیه ای برای مقابله با این ویروس از سوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منتشر شد که طی آن لزوم ضدعفونی کردن تجهیزات و قرار دادن دستکش یکبار مصرف در جایگاه ها تاکید شده بود.  

بااین حال در مواردی تامین این وسایل از سوی جایگاهداران با مشکل مواجه می شود و همین امر باعث شده تا در برخی جایگاه ها با کمبود تجهیز مواجه شویم.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در این زمینه گفته است که جایگاهداران موظف هستند تا تجهیزات مورد نیاز بهداشتی را برای مقابله با کرونا در پمپ بنزین ها تامین کنند.

فاطمه کاهی امروز (سه شنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با بیان این مطلب افزود: مقابله با کرونا به دو بخش تقسیم می شود که بخش اول آن مربوط به جایگاهداران است تا مواد ضدعفونی کننده و دستکش را در اختیار مراجعان قرار دهند.

وی ادامه داد: اما برای جلوگیری از هر اتفاقی مردم نیز باید در هنگام مراجعه به پمپ بنزین ها دستکش همراه خود داشته باشند تا در صورت اتمام آن در جایگاه از وسایل خود استفاده کنند.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی افزود: در این زمینه نظارت بر جایگاه ها برای رعایت این موارد از سوی این شرکت در جریان بوده و افزایش پیدا کرده است.

کاهی با تاکید بر اطلاعیه قبلی این شرکت در این مورد، گفت: جایگاهداران باید به صورت مستمر، کار ضدعفونی کردن نازل ها و پمپ ها انجام دهند.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با اشاره به کمبود مواد ضدعفونی و دستکش در کشور، افزود: مکاتبات لازم برای تامین این مواد را با دانشگاه های علوم پزشکی استان های مختلف انجام داده ایم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha