شهردار: پرونده قطع درختان شاهدیه یزد در حال پیگیری است

یزد - ایرنا -شهردار شاهدیه یزد با بیان اینکه پرونده قطع شبانه تعدادی از درختان این شهر از سوی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و شهرداری در حال پیگیری است، گفت: در حال کارشناسی و میزان خسارت وارده در این زمینه هستیم.

سحرگاه جمعه، ۱۸ بهمن ماه امسال، فرد یا افراد ناشناسی بیش از ۱۰۰ اصله درخت کاج و زیتون را در خیابان شاهد شهر شاهدیه قطع کردند که بازتاب زیادی در فضای مجازی داشت.

سیدعلی میرنژاد روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: حفظ باغ‌ها و فضای سبز شهر از جمله اولویت‌های اصلی شهرداری و شورای شهر است و با خاطیان قطع درختان برخورد می شود.

وی تغییر کاربری باغ‌های بایر و خشک را از دیگر برنامه‌های شهرداری بیان کرد و اظهار داشت:  همچنین در کنار حفظ باغ‌ها و فضای سبز، ساماندهی و حفظ بناهای تاریخی دنبال می‌شود.

شهردار شاهدیه افزود: به منظور حفظ هویت تاریخی شهر و در کنار آن توسعه صنعت پاک گردشگری در این منطقه، چند طرح در دستور کار است که یکی از این طرح ها ساماندهی قلعه ابرندآباد است که  فاز اول آن در میراث فرهنگی یزد تصویب شد ، امیدواریم فاز دوم آن هم به تصویب برسد.  

میرنژاد تبدیل خیابان اصلی نصرت آباد به گذر فرهنگی را از جمله طرح‌های توسعه گردشگری

 شاهدیه بیان کرد و یادآور شد:  در این گذر، مسجد، حسینیه، آتشکده، آب انبار و بادگیر به عنوان نماد معماری یزد دیده می شود که قابلیت تبدیل به گذر فرهنگی را دارند.

وی در بخشی از سخنان خود به بودجه شهرداری شاهدیه اشاره کرد و افزود: ۲۳۰ میلیارد تومان در لایحه بودجه به شورای شهر تقدیم شد، امیدواریم این مبلغ به تصویب برسد.

شهردار شاهدیه در ادامه زیرسازی و بهسازی معابر شهر به میزان ۱۱۰ هزار مترمربع و با اعتباری افزون بر ۶۵ میلیارد ریال را از جمله طرح های اجرا شده ذکر کرد و گفت: چند طرح هم در دست مطالعه است ، در صورت تامین اعتبار سال آینده اجرا می شود.

شاهدیه در بخش مرکزی شهرستان یزد قرار دارد که از سه بخش ابرندآباد، گردفرامرز و نصرت آباد تشکیل شده‌است و حدود ۲۰ هزار نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha