کاخ سفید: ترامپ نیاز به آزمایش کرونا ندارد
داگ کالینز نماینده جمهوریخواه روز جمعه از دونالد ترامپ در پایگاه هوایی دابینس واقع در ایالت جورجیا استقبال کرد

تهران– ایرنا– کاخ سفید بدنبال پیگیری رسانه‌ها از اینکه رئیس جمهوری آمریکا پس از تماس نزدیک با برخی از اعضای کنگره مبتلا شده به ویروس کرونا، آیا آلوده به این ویروس است، انجام چنین آزمایشی برای دونالد ترامپ را ضروری ندانست.

نشریه آمریکایی «نیویورک پست» روز سه شنبه با پرداختن به این موضوع گزارش داد: ترامپ پس از دست دادن و همسفر شدن با اعضای جمهوریخواه کنگره که به ویروس کوید-۱۹ مبتلا هستند، آزمایش  ابتلا به کرونا نداده است.

بنابراین گزارش «استفانی گریشام» (Stephanie Grisham) سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید به خبرنگاران گفت: انجام آزمایش کرونا برای رئیس جمهوری لزومی ندارد زیرا نشانه هایی از این ویروس در او دیده نمی شود و نمایندگان کنگره که با ترامپ در ارتباط بوده اند هنوز بطور کامل ابتلایشان به کرونا تایید نشده است.

واکاوی رسانه ها از ابتلا ترامپ به کرونا

همسفر شدن افراد حامل ویروس کرونا با رئیس جمهوری آمریکا در هواپیمای «ایرفورس وان» و دست دادن به نماینده ای دیگر در فرودگاه که خود را قرنطینه خانگی کرده، اکنون پرسش هایی را در بین جامعه رسانه ای آمریکا برانگیخته که آیا ترامپ به کرونا آلوده شده است.

گاردین: دو نماینده جمهوریخواه «خود قرنطینه» شدند

گاردین روز سه شنبه در خبری نوشت: دو نماینده جمهوریخواه کنگره که در روزهای اخیر ارتباط نزدیک با دونالد ترامپ داشته اند، اکنون به علت احتمال ابتلا به ویروس کرونا «خود قرنطینه» کرده اند.

«مات گائتز» (Matt Gaetz) نماینده جمهوریخواه ایالت فلوریدا و «داگ کالینز» (Doug Collins)  دیگر نماینده جمهوریخواه ایالت جرجیا آمریکا اعلام کردند، بنابر توصیه «مرکز کنترل بیماری های» فدرال آمریکا از دوشنبه ۱۹ اسفندماه به مدت دوماه خود را به دلیل احتمال ابتلا به کرونا قرنطینه می کنند.

گاردین در ادامه نوشت: این درحالی است که گائتز روز دوشنبه هسمفر دونالد ترامپ در هواپیمای ویژه رئیس جمهوری آمریکا موسوم به ایرفورس-وان بوده که او را از اورلاندو به واشنگتن همراهی کرده است.

کالینز، دیگر نماینده جمهوریخواه نیز روز جمعه گذشته در فرودگاه آتلانتا آمریکا با ترامپ دست داده است.

این دو نماینده جمهوریخواه در حالی با رئیس جمهوری آمریکا تماس نزدیک داشته اند که تا آن زمان برای کنترل ابتلا به ویروس کرونا به مرکز کنترل بیماری مراجعه نکرده بودند.

سی ان ان: مایک پنس آزمایش کرونا نداده است

تارنمای شبکه سی ان ان نیز با تمرکز بر موضوع همسفر بودن و دست دادن دو تن از جمهوریخواهان با ترامپ گزارش داد: اکنون خبرنگاران رسانه های آمریکایی این پرسش را از دو مقام ارشد کاخ سفید دارند که آیا آنها آزمایش ابتلا به کرونا داده اند؟

به نوشته سی ان ان، مایک پنس در پرسش خبرنگاران به این مساله پاسخ داد که او تاکنون آزمایش ابتلا به کرونا را نداده و از اینکه ترامپ نیز چنین آزمایشی داده باشد، بی اطلاع است.

واکاوای رسانه های آمریکایی از اینکه آیا رئیس جمهوری آمریکا به ویروس کرونا مبتلاست، در حالی صورت می گیرد که ترامپ از ابتدای شیوع این بیماری در آمریکا، خطر آن را برای شهروندان این کشور اندک دانسته بود، اما این ویروس اکنون بیشتر ایالت های این کشور را فراگرفته و حداقل در ۱۰ ایالت آمریکا برای مقابله با این ویروس از جمله نیویورک وضعیت فوق العاده اعلام شده و دست کم در دو ایالت تگزاس و پنیسلوانیا نیز به دلیل وخامت شرایط «وضعیت فاجعه بار» اعلام شده است.

بنابر آمارها تاکنون ۷۰۸ نفر در آمریکا به این ویروس مبتلا شده که درمجموع ۲۷ نفر جان خود را از دست داده اند. 2023

***۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha